Atamalar

Dr. Erdem Yörük Vispera’nın yeni CTO’su oldu

Vispera teknolojilerinin yapay zeka ve algoritmik tasarımlarından ve Ar-Ge yönetiminden sorumlu olan Dr. Erdem Yörük, 1 Ocak 2021 itibarıyla şirketin yeni CTO’su oldu. Yörük bu görevi Vispera Kurucu Ortağı ve COO’su Ceyhun Burak Akgül’den devraldı.
 
Yapay görme ve makine öğrenmesi alanında geliştirdiği teknolojileri 18 ülkede, hızlı tüketim ve perakende sektörlerine çözüm olarak sunan Vispera’nın yeni CTO’su, kuruluşundan itibaren Vispera’da bulunan Dr. Erdem Yörük oldu.
 
Dr. Erdem Yörük, lisansını 2002’de ve master eğitimini de 2004’te Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Ardından 2011’de doktorasını ABD’deki Johns Hopkins Üniversitesi’nde tamamlayan Yörük, kariyerine aynı üniversitede Araştırmacı Bilim İnsanı olarak başladı. 2015’ten bu yana Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi olarak da görev alan Dr. Erdem Yörük, Şubat 2014’te katıldığı Vispera’da daha önce Ar-Ge direktörlüğü ve başmühendis görevlerini üstlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish