Martı’ya 25 milyon dolarlık yatırım!

Elektrikli scooter girişimi Martı, tamamladığı yatırım turu sonucunda 25 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.

2019 yılının Mart ayında kullanıma sunulan elektrikli scooter kiralama şirketi Martı, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında 212 ve Wamda Capital’dan yatırım almıştı. Genç girişim, tamamladığı yatırım turu sonucunda 25 milyon dolarlık yatırım daha aldığını duyurdu.

1000’e yakın çalışanı ve yaklaşık 3 milyon üyesi ile Martı, yatırıma ilişkin şöyle açıklama yaptı;

“Kurulduğumuz 2018 yılından bu yana aldığımız yerli ve yabancı yatırımlara ek olarak; 2020 yılı içerisinde tamamladığımız tur ile 25 milyon dolar daha yatırım aldığımızı büyük bir şevk ile paylaşmak isteriz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının milli teknoloji hamlesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının mikromobilite’ye gösterdiği destek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ulaşım alanındaki dijital gelecek vizyonunu feyz alarak, Türkiye’nin alanımızdaki en büyük ölçekli yatırım turlarını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bir Turcorn olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. ”

Martı’nın mevcut yatırımcıları arasında; Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın, Hasan Aslanoba, 212 Capital, Borusan Holding eski CEO’su Agah Uğur, Gençoğlu Grup’tan Umur Gençoğlu, Sanko Holding’ten Turgut Konukoğlu, Federal Mogul Türkiye’den Emir Dereli, BECO Capital, Wamda Capital, TH Capital, Goldman Sachs Türkiye ekibinden Banu Kısakürek ve Ozan Sönmez ile adının paylaşılmasını istemeyen iki global VC fonu yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu