IBM, Washington’da özel bir siber güvenlik merkezi açıyor

Yeni merkezdeki ilk etkinliğin 2024 baharında yapılması planlanıyor.

IBM, Washington’da özel bir Siber Güvenlik Merkezi olan X-Force Cyber ​​Range’i açtığını duyurdu. Şirket, federal kurumlar ve kritik altyapı kuruluşlarına yönelik güvenlik çözümlerini tanıttı.

IBM, sayısı çığ gibi artan küresel veri ihlali sorununu önceliklendiriyor. 2023 Veri İhlali Maliyeti raporuna göre, bir veri ihlalinin ortalama maliyetinin 4,45 milyon doları bulabileceğini tahmin ediyor. Bu sebeple, X-Force Cyber ​​Range çözümü, yapay zeka, deepfake, yama ve güncellemeler gibi çeşitli başlıklarda ihlal senaryolarına karşı eğitim sunarak çalışanları hazırlamayı amaçlıyor.

Ayrıca paket, ABD’deki önemli veri ihlallerini yetkililere bildirme konusunda farkındalık yaratıyor. Biden yönetimi, siber güvenlik konusunda özel sektör kuruluşlarını sürekli olarak hükümetle iş birliğine çağırıyor. Eğitim, saldırganın bakış açısını anlama ve en son siber tehditlere uyum sağlama konularında yardımcı olurken, Mission: Crisis Response, Cyber ​​Wargame ve Inside the Mind of a Hacker gibi simülasyonlar aracılığıyla bu hedeflere ulaşmayı amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Yeni merkezdeki ilk etkinliğin 2024 baharında yapılması planlanıyor. Bu etkinlikte kimya, enerji ve su endüstrilerinin karşı karşıya olduğu belirli sorunlar ele alınacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu