iPhone 17 Slim, iPhone 17 Pro Max’ten daha pahalı olacak!

Yeni iPhone 17 Slim, muhtemelen Plus’tan çok daha fazla ilgi çekecek ve bir tür “hale modeli” olarak hareket edecek.

Apple, iPhone serisini yeniden şekillendirmeye hazırlanıyor. Gelecek yıl, Plus modelini emekliye ayırarak ve onun yerine daha ince bir model olan iPhone 17 Slim’i piyasaya sürerek bu değişikliği gerçekleştirecek. Ancak şimdiye kadar iPhone 17 Slim’in sadece daha ince bir Plus modeli olacağını düşünüyorduk. Yeni bir rapora göre, durum böyle olmayacak. iPhone 17 Slim, diğer modellerden daha üst düzey ve hatta inanılmaz bir şekilde iPhone 17 Pro Max’dan daha pahalı olacak.

iPhone 17 Slim, iPhone 17 Pro Max'ten Daha Pahalı Olacak!
iPhone 17 Slim, iPhone 17 Pro Max’ten Daha Pahalı Olacak!

Apple, son zamanlarda inceliği seviyor gibi görünüyor. 13 inçlik iPad Pro ile en ince cihazını piyasaya sürdükten sonra şimdi de iPhone’u inceltmeye çalışıyor. Ancak, tipik Apple tarzında, bunu biraz daha yüksek bir fiyatla yapmayı planlıyor. İddialara göre iPhone 17 Slim, Apple için tasarım dilinde iPhone X seviyesinde bir sıçrama olacak ve 2025 yılına gelindiğinde taze bir görünüme sahip olacak. Diğer iPhone modellerinden “önemli ölçüde daha ince” olması bekleniyor ve muhtemelen alüminyum bir şasi kullanacak. Tasarım henüz kesinleşmedi ve Apple hala birkaç seçenek üzerinde çalışıyor.

iPhone 17 Slim, iPhone 17 Pro Max'ten Daha Pahalı Olacak!
iPhone 17 Slim, iPhone 17 Pro Max’ten Daha Pahalı Olacak!

iPhone 17 Slim’in ekran boyutu henüz net değil, ancak bu rapor, daha önceki bir söylentiye göre iPhone 17 Slim’in ekranının iPhone 15 Plus’tan daha küçük olacağını belirtiyor. Plus modelinin bu yıl sonlandırılmasının nedeni satış rakamları. Yeni iPhone 17 Slim, muhtemelen Plus’tan çok daha fazla ilgi çekecek ve bir tür “hale modeli” olarak hareket edecek.

Bu raporlar, 11 inçlik iPad Pro modelleriyle sınırlı gibi görünse de, 13 inçlik modelle ilgili de birkaç rapor bulunuyor. Bu potansiyel hata, eğer gerçekten bir hata ise, hangi OLED panel tedarikçisine özgü olduğu henüz net değil. Bu raporlar, Standart cam seçeneği ile yeni iPad Pro modelleriyle ilgili. Apple’ın en son iPad Pro modelleri, 1TB ve 2TB depolama konfigürasyonları için ekstra fiyat farkı karşılığında mat nano-doku ekran seçeneği ile de sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu