Site icon CIO Update

HMD, genişletilmiş yazılım desteğine sahip Pulse+ Business Edition’ı tanıtıyor!

Pulse+ Business Edition

Pulse+ Business Edition

HMD, iş dünyasına yönelik yeni bir akıllı telefon modeli olan HMD Pulse+ Business Edition’ı tanıttı. Bu model, kurumsal müşterilere yönelik olarak tasarlanmış ve yazılım ve destek açısından farklılık gösteriyor. Fiziksel olarak, bu telefon tüketici versiyonuyla aynıdır. Ancak çalışanlara dağıtılması ve bir sorun yaşandığında yardım edilmesi daha kolay hale getiren yazılım ve destek açısından farklılık gösteriyor.

İlk olarak, telefon uzatılmış 3 yıl garanti ile birlikte geliyor. Ayrıca, güvenliği sağlamak amacıyla normalde 3 yıl süren güvenlik yamaları süresi 5 yıla uzatıldı. Böylece şirket verileri güvende tutuluyor. Ancak telefon yine de sadece 2 yıl OS güncellemesi alacak.

HDM Pulse+ Business Edition

Donanım desteği açısından iki seçenek bulunuyor. Şirketlerin büyük olasılıkla tercih edeceği seçenek DHL Express ile Kapıdan Kapıya Bakım olarak adlandırıldı. Bu, bir telefonun onarıma ihtiyacı olduğunda DHL’in Avrupa’nın herhangi bir yerinden alıp onarıma götüreceği ve hazır olduğunda geri getireceği anlamına geliyor. Ancak şirketinizde elektronik konusunda yetenekli personel varsa, bazı onarımlar iFixit tarafından sağlanan araçlar ve talimatlarla şirket içinde yapılabilir.

iFixit’in HMD Onarım Merkezi, oldukça makul fiyatlarla yedek bataryalar (€20), şarj portları (€15), arka paneller (€3) ve hatta ekranlar (€40) sunuyor. Temelde en çok arızalanan parçalar şirket içinde değiştirilebilir. Ayrıca, batarya 800 şarj döngüsünden sonra bile en az %80 orijinal 5,000mAh kapasitesini koruyor, bu nedenle normal aşınma ve yıpranma nedeniyle bir batarya değişimi yapmanız birkaç yıl sürecektir.

HMD Pulse+ Business Edition, Android Enterprise Recommended yönergelerine uygun olarak tasarlandı ve biyometrik kimlik doğrulama, şifreleme ve uzaktan silme gibi kurumsal güvenlik özellikleri sunuyor. Kurulumu kolaydır – çalışan kutuyu açmadan önce şirketin IT departmanı tarafından yapılabilir. Ayrıca, telefondan toplanan tüm veriler, Google Cloud Platform içindeki AB merkezli sunucularda saklanıyor ve GDPR gereksinimlerine tamamen uygundur.

HDM Pulse+ Business Edition

HMD Pulse+ Business Edition, 6/128GB birim için €200 fiyatla sunuluyor (tüketici versiyonu 4/128GB için €160). Avrupa’da bu telefonu bireysel olarak satın alamazsınız, ancak şirketiniz HMD ile iletişime geçerek telefonları satın alabilir ve HMD’nin kurumsal hizmetlerinden bazılarına kaydolabilirsiniz. (Kurumsal Mobilite Yönetimi, hırsızlık koruması vb.).

Exit mobile version