Site icon CIO Update

Xiaomi 14T ve Xiaomi 14T Pro’nun ayrıntıları sızdırıldı!

Xiaomi 14T ve Xiaomi 14T Pro'nun Ayrıntıları Sızdırıldı!

Xiaomi 14T ve Xiaomi 14T Pro'nun Ayrıntıları Sızdırıldı!

Akıllı telefon dünyasında heyecan yaratan bir gelişme yaşandı. Xiaomi’nin her sonbaharda piyasaya sürdüğü “T” serisi yüksek performanslı cihazlarının yeni üyeleri, 14T ve 14T Pro hakkında detaylar sızdırıldı. Geçen yılın modelleri olan 13T ve 13T Pro’nun ardından bu yıl 14T ve 14T Pro’nun gelmesi bekleniyor.

14T Pro modeli, Çin pazarı için beklenen Redmi K70 Ultra temel alınarak geliştiriliyor. Ancak, doğrudan bir yeniden markalama olmayacak; 14T Pro, bazı yükseltmelerle donatılacak. Her iki model de MediaTek Dimensity 9300 SoC tarafından güçlendirilecek, fakat 14T Pro, T serisinde ilk kez kablosuz şarj özelliği ve telefoto kamera ile gelecek. Bunlar, K70 Ultra’da yer almayacak özellikler.

Xiaomi 14T ve Xiaomi 14T Pro’nun Ayrıntıları Sızdırıldı!

Leica iş birliği ile dikkat çeken 14T Pro, selefi gibi bu markanın kamerasını taşıyacak. Redmi kardeşi ise fiyatı düşük tutmak adına Leica markasını kullanmayacak. Xiaomi 14T ve 14T Pro, Avrupa, Japonya ve diğer pazarlarda sunulacak ancak Hindistan’da bulunmayacak. Japonya’da Softbank, bu ikiliyi sunacak.

14T modeli ise, 13T’de olduğu gibi Dimensity 8000 serisi bir SoC kullanması bekleniyor. Şarj konusunda, Pro modeli 120W hızlı şarj desteği alırken, ‘vanilla’ model 67W ile yetinmişti. Bu yıl da benzer bir ayrımın olması muhtemel ve 14T’nin kablosuz şarjı atlayarak Pro modelinin öne çıkmasını sağlayabilir.

Exit mobile version