Apple Watch’u Android telefonla kullanabilir misiniz?

Bir Android telefon ve bir Apple Watch ancak Apple Watch hücresel ise birlikte çalışabilir.

Android telefonlarla Apple Watch kullanımı, teknoloji meraklıları arasında sıkça sorulan bir konudur. Ancak, bu konuda açık bir cevap vermek gerekirse; Apple Watch, özünde iPhone ile entegre çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Apple Watch, kendi işletim sistemine (watchOS) sahip olmasına rağmen, hemen hemen her şeyi yapmak için bir iPhone ile eşleşmesi gerekiyor. Uygulama eklemek, saat ayarlarını düzenlemek ve Apple Watch’unuzu iPhone’daki Watch uygulamasından ayarlamak zorundasınız. Bu ilk kurulum tamamlandıktan sonra, bir Android akıllı telefonla Apple Watch’u çalıştırmaya zorlamayı deneyebilirsiniz.

Ancak, bir Android telefon ve bir Apple Watch ancak Apple Watch hücresel ise birlikte çalışabilir. Bu, eşleştirilmiş bir iPhone’un yakınında olmadan telefon görüşmeleri yapabilmesi ve alabilmesi anlamına gelir. Apple Watch’unuzu bir iPhone’da kurduktan sonra, iPhone’unuzdaki SIM kartı Android telefona taşımanız ve Apple Watch’unuzu telefon görüşmeleri yapmak ve almak için kullanmanız gerekir.

Apple Watch'u Android Telefonla Kullanabilir misiniz?
Apple Watch’u Android Telefonla Kullanabilir misiniz?

Bu süreç biraz karmaşık ve dürüst olmak gerekirse buna değmez. Saat oldukça sınırlı olacak ve yine de zaman zaman bir iPhone ile güncellemek ve senkronize etmek zorunda kalacaksınız. Buna rağmen bu işlemi yapmak istiyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyin:

  1. SIM kartınızın iPhone’da olduğundan emin olun, ardından iPhone’u Apple Watch ile eşleştirin. Bu, çok adımlı bir süreçtir, ancak saati çalıştırmak için gereklidir.
  2. Her iki cihazda da bir test araması yaparak SIM’inizin etkinleştirildiğinden ve her şeyin ayarlandığından emin olun.
  3. iPhone ve Apple Watch’u kapatın. iPhone’dan SIM kartı çıkarın ve Android telefonunuza takın.
  4. Android telefonu açın, hücresel ağınıza bağlanmasını bekleyin, sonra Apple Watch’u açın.

Android telefonunuz ve Apple Watch’unuz Bluetooth üzerinden bağlı olmasa da, artık aynı SIM profilini paylaşıyorlar. Android telefonunuzun SIM’ini kullanarak Apple Watch’unuzdan telefon görüşmeleri yapabilir ve alabilirsiniz. Buradan, iPhone’unuza ihtiyaç duymayan uygulamalara erişebilir ve saatinizi kullanabilirsiniz. Daha önce kurduysanız, iPhone olmadan bir Apple Watch’ta müzik akışı yapmanın bile bir yolu vardır.

Apple Watch'u Android Telefonla Kullanabilir misiniz?
Apple Watch’u Android Telefonla Kullanabilir misiniz?

Buna rağmen, Apple Watch’un LTE işlevselliği sayesinde teknik olarak arama yapabilir ve alabilirsiniz, ancak bunun pek değmeyeceğinin birkaç nedeni vardır. Öncelikle, Apple Watch bir iPhone’u yansıtmak için tasarlandı ve ondan bağımsız olarak oldukça sınırlı işlevselliğe sahiptir. Ayrıca, sürekli olarak LTE’yi Apple Watch’unuzda kullanmak pil ömrü için kötüdür ve normalden çok daha hızlı tükenir. Bazı kullanıcılar, saatin ne kadar sinyal araması yapması gerektiğine bağlı olarak, hücresel kullanımda %50’ye kadar daha fazla pil kullanımı fark etmişlerdir. Android ekosistemi için tasarlanmış birçok diğer akıllı saat markası bulunmaktadır. Eğer Android telefon daha çok sizin tarzınızsa, bu markalara yönelmelisiniz. Bu diğer akıllı saatler, birden fazla tasarım ve fiyat noktasında gelerek, bir Apple Watch’tan daha iyi bir çok yönlülük sunar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu