TurkNet, 2024’e 1 Milyon Abone ile Hızlı Bir Başlangıç Yaptı!

BTK'nın 2023 3. çeyrek raporuna göre, TurkNet kullanıcıları ortalama 321 GB veri kullanarak %28 daha fazla data kullanımı sağlıyor.

Türkiye’nin lider internet hizmet sağlayıcılarından TurkNet, hız, kalite ve yenilikleriyle 2024 yılına iddialı bir giriş yaptı. Kullanıcı sayısı 1 milyonu aşan TurkNet, yüksek hızlı, sınırsız ve taahhütsüz internet hizmetini sunan bir öncü olarak dikkat çekiyor.

TurkNet, 2023 yılında olduğu gibi 2024 yılının 4. çeyreğinde de Ookla tarafından yayınlanan Speedtest Intelligence raporunda zirveyi kimseye kaptırmadı. 66,57 Mbps ortalama indirme hızıyla TurkNet kullanıcıları, Türkiye genelinde lider konumda bulunuyor. Aynı zamanda, 13 ms gecikme süresiyle (ping) en düşük gecikme süresine sahip interneti sunarak kullanıcılarına üstün bir deneyim yaşatıyor. TurkNet kullanıcılarının %81,5’i en az 25 Mbps indirme ve en az 3 Mbps yükleme hızına sahip interneti kullanıyor, bu da TurkNet’in yüksek tutarlılıkta internet hizmetini sağladığının bir göstergesi.

Veri kullanımında da TurkNet kullanıcıları Türkiye ortalamasının üzerinde bir performans sergiliyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 2023 3. çeyrek raporuna göre, Türkiye genelinde ortalama veri kullanımı 250.3 GB iken TurkNet kullanıcıları ortalama 321 GB veri kullanarak %28 daha fazla data kullanımı sağlıyor.

TurkNet, 2023 yılında 1.000 Mbps’ye kadar indirme ve yükleme hızı sunan TurkNet GigaFiber altyapısını 1 milyon 200 bin haneye ulaştırmayı başardı. 2024 yılında ise bu yatırımlarına devam ederek 2 milyon haneye TurkNet GigaFiber altyapısı sunmayı hedefliyor. Ayrıca, TurkNet gençlerin ve girişimcilerin teknoloji üretimini desteklemek ve Türkiye’nin teknoloji ihracatına katkı sağlamak amacıyla 28 Teknopark ve 129 devlet üniversitesinin internet altyapısını TurkNet GigaFiber ile destekliyor.

TurkNet, 1 milyon kullanıcısının yarısından fazlasına 50 Mbps ve üzeri hızları sunarak Türkiye’nin internet standartlarını yükseltmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl, 107.794 kullanıcısının internet hızını ücret farkı yansıtmadan yükseltti, 15.000 kullanıcısını ücretsiz olarak fiber altyapısına geçirdi ve 32.948 kullanıcısının internetini ücretsiz olarak istedikleri yere taşıdı.

TurkNet, ülkemize dünya sıralamalarında üst sıralarda yer alması için yatırımlarına kararlılıkla devam ediyor. Türkiye’nin her kesimine yüksek hızlarda internet hizmeti sunmayı misyon edinen TurkNet, kullanıcılarına daha iyi bir internet deneyimi yaşatmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu