Sosyal Ağlar

Twitter ve Foursquare birleşiyor

Twitter kendi hesabından yayınladığı bir tweet ile Foursquare veritabanını kullanacağı yeni bir ortaklığı kullanıcılara açıkladı.
Twitter hesabı olan kullanıcılar kısa vakit içerisinde Foursquare veri tabanından çekilen konumları belirtip etiketleyebilecek. Anlaşma sonucunda Twitter; Foursquare’de mevcut bulunan tüm konum bilgisine erişme imkânını da sahip olmuş olacak. Yani şu an için Dünyada en çok fazla kullanılan konum bildirme uygulaması olan Foursquare yeni bir ses getirecek projeye imza atmış oldu.

Twitter ile mekanda etiketleme dönemi

Foursquare ile beraber Twitter’da yeni bir tweet atarken konumu açtığınızda yalnızca bulunduğunuz şehri değil, direkt olarak mekânları da seçme imkânına kavuşmuş olacağız. Konum etiketleri ise aynı konumda atılan tweet’leri göstermekle beraber kullanıcılara aynı yerde mevcut bulunan şahıslarla tanışma olanağı da sağlamış olacak.

Twitter markalara nasıl ulaşacak?

Kullanıcılar seviyesinde yalnızca çok fazla özel olarak adlandırılan konum bildirmekten pek fazlasını ifade etmeyen bu yeni mutabakat sonucunda Twitter’ın markalara nasıl ulaşacağı ve bundan gelir elde edip etmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Twitter önemli tweet’lerin özetini geçecek

Kısa bir süre önce, kullanıcılar için Twitter platformunda, çok işe yarayacak bir uygulamaya imza atıldı. Kısaca, “tweet özeti” olarak adlandırılan yeni uygulamanın detayları paylaşıldı.
Twitter, bugün kullanıcılarını zaman tünellerindeki yeni bir özellikle tanıştırdı: “Takip ettikleri hesaplardan kaçırmış olabilecekleri bazı önemli Tweet’lerin özeti…” Twitter, kullanıcılarının gündemden ve ilgi alanlarından kopmamalarını sağlamak için yepyeni bir özellik daha geliştirdi. Kullanıcıların Twitter’a giriş yapmadıkları süre zarfında kaçırmış olmaları muhtemel bazı “Top Tweet” leri gün yüzüne çıkartan bu özellik sayesinde zaman tünelinizde, siz yokken Twitter’da konuşulanların bir özetini görebiliyorsunuz.

Twitter platformunun gerçek zamanlı doğasını bozmadan…

Bu özet, ara sıra Twitter’a girip neler olduğunu hızlıca görmek isteyen kullanıcıların yüzünü güldürecek. Çünkü bu özet onların zaman tünelinde, Twitter’da fazla zaman geçirenlerden daha sık yer alacak.
Twitter’ın hedefi, kullanıcıların Twitter’da ne kadar zaman harcadıklarına takılmadan, dünyada olup bitenlerden geri kalmamalarına yardımcı olmak. Bu amaç, blogda şu sözlerle yer aldı: “Ana sayfa zaman tünelinde yapılan birkaç yenilikle Twitter’ın gerçek zamanlı doğasını bozmadan bu sözümüzü daha iyi tutacağımıza inanıyoruz.”
“Siz burada yokken” başlıklı özetler iOS kullanıcıları için bugün, Android uygulamada ve twitter.com’da da yakın bir zamanda yer almaya başlayacak.
Geçtiğimiz günlerde de Twitter tarafından kısa bir süre önce test edilmeye başlanan Analytics özelliği, iOS sürümüne eklenmişti. Twitter’ın bir süre önce kullanıcılarının yaptıkları paylaşımlarda ne kadar etkili olduklarını gösteren yeni bir uygulamayı test etmeye başlamıştı. Bu özellik test aşamasını geçti ve iOS’da kullanıma sunuldu. Haberin devamı için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish