GüvenlikMANŞET

Sağlık sektöründe yükselen trend: Güvenlik çözümleri!

Teletıp başta olmak üzere pandemi nedeniyle her geçen gün hastaların bulut tabanlı uygulamaları tercih ettiği bir döneme giriyoruz. Dolayısıyla sağlık sektöründe bulut odaklı siber güvenlik çözümleri de yükselen değer haline geliyor.

Özellikle farklı ülkelerden ve hastanelerden gelen keyif kaçırıcı siber saldırılar, güvenlik çözümlerini ön plana çıkarıyor. Veri ihlali yaşanması durumunda bir hastane hem hasta kayıtlarını hem de itibarını kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğu için kurumsal ve köklü çözümler aranıyor.

Kenneth Research isimli araştırma şirketinin raporuna göre güvenlik önlemleri genellikle hastane içiyle sınırlıydı. Ancak bulut ortamı da bir o kadar önemli hale gelmeye başladı. Rapora göre 2027’ye kadar sağlık kurumları daha detaylı bir güvenlik sistemi benimseyerek kablosuz internet, uygulama güvenliği, içerik güvenliği, kullanıcı güvenliği gibi katman katman çözümler geliştirecek. Tabii ki bunun için harici kaynaklardan destek isteyecek. 

Güvenlik Firmaları Yükseliyor

Bu ihtiyacı karşılamak üzere öne çıkacak markaların bazıları şu şekilde sıralanıyor: Booz Allen Hamilton, Inc., Northrop Grumman Corporation, WhiteHat Security, Inc., Symantec Corporation, Biscom, Inc., AO Kaspersky Lab, Sensato Cybersecurity Solutions, FireEye, Inc., ForgeRock, Inc., Computer Sciences Corporation, Lockheed Martin Corporation, Palo Alto Networks, Inc., IBM Corporation, Trend Micro Incorporated, Trend Micro Incorporated, Axway, CORL Technologies, Flexera, Cisco Systems, Inc. Yakın gelecekte bu markaların arasına yenilerinin katılması veya satın almaların gerçekleşmesine olası gözüyle bakılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish