Apple Vision Pro için 3500 dolarlık fiyat ödemeye gerçekten değer mi?

Vision Pro, Meta Quest 3’e kıyasla daha hızlı uygulama başlatma ve birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabilme yeteneğiyle öne çıkıyor.

Apple’ın yeni AR/VR başlığı Vision Pro, piyasaya sürüldüğünden beri teknoloji dünyasının en çok konuşulan konularından biri haline geldi. 3500 dolarlık etiket fiyatıyla, bu cihazın yüksek maliyetini hak edip etmediği tartışma konusu.

Vision Pro, kullanıcılarına gerçek bir bilim kurgu deneyimi sunuyor. Uygulamaları ofiste Tony Stark gibi etrafta rahatça hareket ettirebiliyor ve OLED TV’nize kıyasla çok daha büyük bir kişisel sinema deneyimi yaşatıyor. Gündüz iş için kullanırken, akşam evde 3D bulmacalar yapmak, yıldızları izlemek ve ritim tabanlı oyunlarla eğlenmek mümkün.

Vision Pro, Meta Quest 3’e kıyasla daha hızlı uygulama başlatma ve birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabilme yeteneğiyle öne çıkıyor. Ancak, ağır donanımı ve bazen iş birliği yapmayan yazılımı nedeniyle kullanıcılar, bu yüksek fiyat etiketi ve potansiyel dezavantajları göz önünde bulundurmalı.

Apple’ın zaten kurulu bir uygulama mağazası avantajı var ve Vision Pro’nun işletim sistemi iPadOS tabanlı olduğu için, milyonlarca iPad uygulaması görece kolay bir şekilde başlığa aktarılabilir. Ancak, Vision Pro henüz iPad’in en iyi içerik oluşturma uygulamalarından bazılarını eksik ediyor.

VR oyunları, başlıklar için en popüler kullanım durumu olmaya devam ediyor ve Apple, Vision Pro’da popüler VR oyunlarını hızla sunmalı. Ancak, henüz Beat Saber gibi popüler oyunlar mevcut değil ve bu tür oyunlar el jestleriyle oynanamayacağı için, VR oyun kontrolörlerine ihtiyaç duyuluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu