Samsung, endüstrinin en hızlı LPDDR5X DRAM’ini tanıttı!

Samsung’un yeni LPDDR5X çipleri, önceki LPDDR nesillerine göre performansı %25’ten fazla artırırken, kapasiteyi %30’dan fazla artırıyor.

Samsung, yapay zeka uygulamaları için optimize edilmiş ve endüstrideki en hızlı performansı sunabilen yeni LPDDR5X çiplerinin geliştirildiğini duyurdu. Bu yeni çipler, saniyede 10.7 gigabit hıza ulaşabiliyor ve Samsung’un 12 nanometre sınıfı üretim süreci kullanılarak, mevcut LPDDR belleklerle karşılaştırıldığında şirket tarafından en küçük çip boyutu olarak tanımlanıyor.

Samsung, mobil uygulamalar ve güç kısıtlamalı cihazlar için düşük güç tüketimli SDRAM bellek çipleri standardı olan düşük güçlü çift veri hızı (LPDDR) alanında yeni bir çığır açıyor. Yeni LPDDR5X çipleri, yapay zeka algoritmalarının sevdiği ve ihtiyaç duyduğu her şeyi (daha hızlı, daha büyük ve daha verimli) sunuyor.

Samsung, Endüstrinin En Hızlı LPDDR5X DRAM’ini Tanıtıldı!
Samsung, Endüstrinin En Hızlı LPDDR5X DRAM’ini Tanıtıldı!

Samsung’un yeni LPDDR5X çipleri, önceki LPDDR nesillerine göre performansı %25’ten fazla artırırken, kapasiteyi %30’dan fazla artırıyor. Şirket, LPDDR5X çipleri için “özelleştirilmiş” enerji tasarrufu teknolojileri geliştirdi, bu da güç beslemesinin mevcut iş yüklerine göre uyarlanmasını sağlıyor.

Yeni LPDDR5X DRAM’ler, akıllı telefonlarda daha uzun pil ömrü sağlarken, sunucular ve veri merkezleri, veri işleme görevlerinde enerji faturasını azaltarak toplam sahip olma maliyetini (TCO) en aza indirebilir. Samsung, yapay zeka uygulamalarının hem yerel, taşınabilir cihazlarda hem de sunucu tabanlı altyapılarda yeni teknolojiyi etkili bir şekilde kullanabileceğini öne sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu