Xbox One yoksa iş yerleri için daha mı uygun?

Küçük işletme sahiplerine iyi haber ! Microsoft’un, ihtiyaçlarınız için özel olarak üretilmiş olan yeni bir platformu var. Bu office veya sınırsız bulut tabanlı depolama için uygun bir sürüm falan değil. Bu yeni Xbox One.


Şirket, 499 $ olan video oyun konsolunun bir işletme gideri için “tamamen gerekçeli” olduğunu söylerken şaka yapmış gibi görünmüyor. Şimdi o gerekçelere sırayla bir göz atalım
Skype
Bu büyük bir tanesi. Skype giderek tüketici cihazlarının her çeşidine (Blu-ray oynatıcılar ve TV’ler gibi) yerleşiyor. Bu yüzden Kinect donanımlı Xbox, sadece bir kutu olmanın dışında görüntülü sohbetler için de hazır olduğu anlamını taşıyor. Bu aslında özellikle birden fazla ortamda birbirleriyle iletişim kurması gereken küçük işletmeler için yararlı olabilir. Toplantı odalarına Xbox Skype oturumu aracılığıyla bağlanmış iki ofis birleşik bir takım gibi görüşmeler yapabilir.
Skype aynı zamanda sabit hat telefon hizmetinden kurtulmak ve uluslararası ucuz aramalar yapmak için daha geçerli bir yol olmaya başladı. Her masaya bir Xbox koymanız mümkün olmayabilir. Eğer herkes için Skype kurulumu ile uğraşmak istemiyorsanız Skype’nin kullanılabileceği tek bir merkezi nokta belirlemeniz daha mantıklı olabilir.
SkyDrive
Yeni Xbox One entegre edilmiş SkyDrive desteği içeriyor. Sunumlarınızı depolayabilir, müşterilerinize Powerpoint’in Ofis Web Uygulamaları aracılığıyla gösterebilirsiniz. Bir projektörünüz yoksa ya da bir laptopa bağlanamıyorsanız bunu anlamak için çoğu işletme bir video oyun konsoluyla ilgilenmektense uzun zamandır nasıl daha basit şekilde daha hatasız sunumlar yapmanın yollarını arıyor gibi.
Doğrudan Wi-Fi
Bahse girerim çoğu işletme sahipleri Wi-Fi Direct’in ne olduğu konusunda hiçbir fikirleri yok. Sunumu TV’ye gönder, Powerpoint sunumunuzu seyretmek için Smartglass kullan, Internet Explorer’ı kontrol etmek için tabletinizi kullan. Tam anlamıyla karmakarışık bir şey gibi geliyor. Kablosuz bir mouse kullanarak laptopunuzdan bir sunumu kontrol edebilirsiniz.
Internet Explorer and Office web uygulamaları
Eminim her zaman bir web tarayıcısına sahip olmak işe yarar. Yukarıda belirtildiği gibi, tarayıcı üzerinden ofis web uygulamalarına erişmeye gerek duyabilirsiniz. Microsoft, web uygulamalarını Xbox One üzerinden daha kolay erişilebilir yaparsa, bu daha bir zorlayıcı bir neden olabilir. Şu anki durumuyla, hava durumunu kontrol etmek için mikrodalgamı kullanmak kadar çok cihazlara bağlı birkaç TV’imde var olan web tarayıcılarını kullanıyorum.
Gelecek uygulamaları
Bir uygulamanın değerli olmasının tamamen mümkün olabileceği, gelecek Microsoft uygulamalarının bu riskten korunacağı söylendi. Ancak bu uygulamaların neler yapabileceği hakkında hiçbir açıklama yok. Ve bu çok üzücü. Bunu Kinect yoluyla müşteri katılımı gerektiren insan kaynakları eğitimlerine online erişim , özelleştirilebilir ekran açılışı ve ekran koruyucusu olarak düşünüyorum. Bunlar ziyaretçileri ofise girerken karşılayan uygulamalardır. Microsoft henüz bu kadar uzağa gidemedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu