NetApp’tan SAN uygulamalarına özel depolama altyapısı

Depolama Performans Konseyi (SPC) tarafından hazırlanan SPC-1 raporunda All-Flash array sistemler arasında fiyat-performans üstünlüğüyle fark yaratan yeni EF560, bir milisaniyenin altındaki ortalama tepki süresiyle dikkat çekiyor.
NetApp, yeni EF560 All-Flash array çözümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Kurumsal veritabanı ve analitik uygulamalar için kritik öneme sahip sınırsız ve kesintisiz gecikme süresi, bant genişliği ve IOPS gibi geliştirilmiş özellikler sunan EF560, kurumların depolama performansını artırmak için tasarlandı. Yeni NetApp çözümü, bir saniyenin altındaki ortalama tepki süresiyle (0.54$/SPC-1 IOPS) son SPC-1 raporunda tüm All-Flash array sistemler arasında fiyat-performans kıyaslamasında sınıfının en iyisi olarak onaylandı.

“All-Flash çözümümüz kullanıcı deneyimini iyileştirecek”

Yeni NetApp çözümü hakkında konuşan Ürün Operasyonları Başkan Yardımcısı George Kurian, EF560’ın sunduğu avantajlarla ilgili olarak, “Yeni sunucu platformları, CPU’lar, işletim sistemleri ve kurumsal uygulamalar, BT yöneticilerini veri merkezi altyapılarını her geçen gün güncellemeye ve dengelemeye zorluyor. Bu geliştirmelerin başarıyla uygulanabilmesi, depolama performansına bağlıdır. Yüksek performanslı yeni All-Flash çözümümüz EF560, bu açıdan iş ortaklarımızın müşterilerine daha iyi hizmet verebilmelerini ve kullanıcı deneyimini iyileştirmelerini sağlayacak” dedi.
EF560’ın hibrid yapılandırmaları sırasında hem SSD hem de geleneksel disk sürücüleri kullanarak Flash optimizasyonlarını güçlendiren yeni E5600 Hibrid array de, NetApp’ın piyasaya sürdüğü bir başka ürün. Hibrid E5600 depolama altyapısı, veri ambarı, e-posta ve yedekleme gibi kapasite yoğunluğu olan SAN uygulamaları için kullanıcılara daha fazla performans ve güvenilirlik sunuyor.
Evaluator Group kıdemli ortağı ve analisti Leah Schoeb’e göre, “Flash tabanlı depolama pazarı, kurumsal sistemlerin ihtiyaç duyduğu performans ve verimliliği karşılayabilmek için mevcut çözümlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi sayesinde son yıllarda müthiş bir büyüme kaydetti. Artık işletmeler, yüksek frekanslı ticaret işlemlerinden gerçek zamanlı risk yönetimine kadar Flash depolama sistemlerinin iş yapma biçimlerini nasıl olumlu yönde değiştirdiğinizi kavramış durumdalar.”
NetApp EF560 All-Flash array
Temel iş uygulamalarını düzenleyen veritabanı, analitik ve OLTP gibi uygulamalar, müşteriye en kısa sürede geri dönüş yapabilmek, işlemeye uygun sonuçları daha hızlı elde edebilmek ve doğru kararlar alabilmek için hem kesintisiz performans hem de tutarlı tepki süreleri gerektirir.
NetApp EF560, bir milisaniyenin altındaki ortalama tepki süresiyle (0.93 milisaniye) 245,011.76 SPC-1 IOPS’a çıkarak SPC-1 fiyat-performans değerinin en üst seviyesine ulaşıyor. Daha etkileyici olan ise, belirtilen SPC-1 yüklerinin yüzde 50 seviyelerinde, 0.34 milisaniye tepki sürelerinde 122,491.97 SPC-1 IOPS değerlerini sağlayabilmesi.
NetApp E5600 Hibrid array
E5600, e-posta, SharePoint, HPC, OLAP, veri ambarı ve video gibi kapasite yoğunluğu olan uygulamalar için düşük maliyetli yüksek performans sunan ve hem Flash hem de disk desteği veren NetApp E-Serisi’nin en yeni hibrid üyesi. E5600, kesintisiz bir şekilde petabyte seviyelerine ölçeklenebilme kabiliyetiyle öne çıkıyor.
All-Flash EF560 ve Hibrid E5600 depolama sistemlerinin her ikisi de, çok çekirdekli performans ve online disk yazılım güncellemeleri gibi özelliklere sahip olan en yeni NetApp SANtricity® 8.20 yazılımıyla destekleniyor. Aynı zamanda All-Flash EF560 ve Hibrid E5600, veritabanı yöneticileri için Oracle Enterprise Manager®, VMware vSphere®, Microsoft® Systems Center ve Splunk® gibi veritabanı yönetim yazılımlarıyla entegrasyon sağlayabiliyor. NetApp OnCommand® Insight depolama yönetimi yazılımı ise, kapasite planlama ve depolama kullanımı konularında en iyi operasyonel uygulamaları sunuyor. NetApp, All-Flash EF560 ve Hibrid E5600 depolama sistemlerinin özel bulut kurulumları için de OpenStack® blok depolama (Cinder) sürücülerini sunuyor.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu