Uzay’dan düşen cisim Florida’daki bir eve çarptı!

UUİ’den atılan ve atmosferde tamamen yanması beklenen eski nikel hidrojen pillerden birinin parçası, Florida’daki bir eve düştü.

Florida’da bir eve Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (UUİ) muhtemelen kopan bir parça düştü. NASA, üç yıl önce UUİ’den ayrılan ve tamamen yanması beklenen uzay enkazının, 1,6 pound (0,725 kg) ağırlığında bir metal parçasının yeniden girişte hayatta kaldığını ve evdeki bir sakinin yanından teğet geçtiğini söyledi. Bu olay, Mart ayında Naples, Florida’daki bir eve gerçekleşti.

Florida’nın Naples şehrinde yaşayan bir ev sahibi, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan fırlatılan bir metal parçasının evine çarpmasıyla şok bir sürprizle karşılaştı. Olay, Mart ayında gerçekleşti.

UUİ’den atılan ve atmosferde tamamen yanması beklenen eski nikel hidrojen pillerden birinin parçası, Florida’daki bir eve düştü. NASA, bu olayı doğruladı ve enkazın, 2021 yılında UUİ’den bilinçli olarak serbest bırakılan bir kargo paletinden olduğunu belirtti.

Naples’teki bir eve düşen 1,6 pound (0,725 kg) ağırlığındaki metal parça, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan gelen uzay enkazıydı. NASA, parçanın, 2021 yılında UUİ’den ayrılan ve Dünya’nın atmosferinde zararsız bir şekilde yanması gereken bir kargo paletinden olduğunu onayladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu