VIEWSONIC, ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile Eğitim Dünyasını Dönüştürecek

ViewSonic Eğitim Ekosistemi’ni nasıl tanımlıyorsunuz?

ViewSonic Eğitim Ekosistemi, dünyanın pek çok noktasında her seviyede hizmet veren eğitimcilerden oluşan bir topluluk. Diğer adıyla, ViewSonic Eğitimci Topluluğu. ViewSonic olarak oluşturduğumuz bu ekosistem ile öğretmenlere içerik üretme ve deneyim paylaşma olanağı sunarken, kariyer yaşamlarına yenilikçi bakış açıları kazandırıyor, onları geleceğin eğitim dünyasına hazırlıyoruz.

ViewSonic Eğitimci Topluluğu hangi özellikleriyle fark yaratıyor?

Eğitim teknolojileri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olarak eğitim dünyasının ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirirken eğitime yenilikçi bakış açıları kazandırmayı südürüyoruz. Bu kapsamda oluşturduğumuz ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile dünya çapındaki eğitmenlerin birbirine destek olarak bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları, öğretim pratiği geliştirmeleri için etkili bir platform yaratıyoruz. Global iletişim ağından yararlanarak oluşturduğu ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile Türk eğitimcilerin global bağlantılar kurarak yenilikçi ders planları oluşturmalarına, ulusal ve uluslararası seminerlere katılarak yaratıcılıklarını geliştirmelerine rehberlik ediyor. Eğitimcilerin profesyonel gelişimi için en güncel kaynakları buluşturduğumuz topluluk ile eğitimcilerin uzmanlık alanları doğrultusunda kariyerlerini şekillendirmelerini destekliyoruz. Topluluğumuz dünya çapındaki eğitimcilere daha zengin, verimli ve kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunarak eğitim dünyasını dönüşümüne liderlik ediyor. Topluluğumuz kapsamında Hem yerel hem de kürsel bir çerçevede sunduğumuz eğitimlerle de eğitimcilerin dil sorunu yaşamadan farklı ülkelerin eğitim dünyası hakkında geniş kapsamlı bilgiler edinebiliyor. Eğitimcilerin kariyer yaşamlarını yenilikçi ders içerikleriyle geliştirmelerine ve kendi özgün ders içerikleri oluşturmalarına yönelik yol haritası sunuyoruz.

Platformun hedefleri neler?

Amacımız, öğretmenlerin bu platforma daha fazla katılmasını sağlamak ve onlara içerik oluşturma fırsatı sunmak. Daha fazla eğitimciyi bir araya getirebilmek için mesleki gelişim program oluşturduk. Dünyanın dört bir yanındaki eğitmenlerin kendi dilleriyle eğitim alabilecekleri, farklı ülkelerin dinamiklerini keşfedebilecekleri en önemlisi de kariyer yaşamlarını hızlandırıp geliştirebilecekleri bir platform olarak eğitim dünyasının dönüşümüne liderlik etmeyi hedefliyoruz. Bu noktada sunduğumuz ulusal eğitim programımızla da Türk öğretmenlerin kariyer yaşamlarına dokunarak onları geleceğe hazırlamayı planlıyoruz.

İçerik paylaşımı noktasında nasıl bir denetleme uyguluyorsunuz?

Tüm içerikler alanında uzman çalışanlarımızdan oluşan sorumlu birimimiz tarafından denetlenerek paylaşılıyor. Bu denetlemeyi sansür amaçlı değil, eğitimcilere fayda sağlayabilecek içerik kriterine uygunluk açısından gerçekleştiriyoruz. Uygun olmayan içerikler yayına alınmıyor. Eğitmenlerin tüm paylaşımları izlenerek genel raporlar hazırlanıyor. Böylece platformumuzun amacına hizmet etmesini sağlıyoruz.

ViewSonic Eğitimci Topluluğu Türk eğitimcilere ne tür fırsatlar sunuyor?

ViewSonic olarak donanım,yazılım ve hizmet çözümlerini sorunsuz bir şekilde entegre eden kapsamlı bir eğitim ekosistemi oluşturduk. Bu ekossitemde önemli bir yer edinen ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile Türkiye’DEKİ eğitmenlere sonsuz bilgi paylaşımı, profesyonel gelişim, networking ve iş birliği fırsatları sunuyoruz. Ulusal ve uluslararası ölçekte hizmet veren eğitimcileri buluşturduğumuz topluluğumuz aracılığıyla öğretmenler içerik üretme ve deneyim paylaşma fırsatı elde ediyor. Farklı ülkelerden meslektaşlarının ders etkinliklerine ulaşarak eğitim dünyasının en güncel gelişmeleri etrafında ders programlarını şekillendirebiliyor, kariyer gelişimlerini destekleyebiliyor. ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile yabancı dil bariyerini ortadan kaldırarak Türk eğitimcilere kendi dillerinde kariyer gelişimi fırsatı sunuyoruz. Eğitimciler topluluğumuz aracılığıyla farklı ülkelerden meslektaşlarının ders etkinliklerine ulaşabilirken, kendi dillerinde içeriklerini de paylaşabiliyor. Örneğin Türkiye’deki bir eğitimci uzmanlık alanı doğrultusunda Kanada’daki bir eğitimcinin ders içeriklerini inceleyerek kendi ders programını geliştirebiliyor. Türkiye’deki eğitmenler de birbirleriyle ders içeriklerini paylaşabiliyor. ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile eğitim dünyasını dönüştürürken, Türkiye’deki eğitmenleri buluşturan özelliği ile platformumuzu eğitim dünyasının LinkedIn’i haline getirmeyi hedefliyoruz.

Topluluk kapsamında ne tür eğitimler sunuyorsunuz?

ViewSonic Eğitimci Topluluğu kapsamında geliştirdiğimiz Mesleki Gelişim Sertifika Programı ile ilkokuldan üniversiteye kadar her seviyeden öğretmenin mesleki gelişimini destekliyoruz. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan ve çok sayıda kurstan oluşan Mesleki Gelişim Sertifika Programı ile en güncel bilgi ve uygulamaları eğitimciler için erişilebilir hala getirerek mesleki gelişimi hızlandırıyoruz. Topluluğumuz aracılığıyla ulusal ölçekte geliştirdiğimiz Mesleki Gelişim Sertifika Programımız ile mezun öğretmenler, uzman öğretmenler ve eğitim liderlerini geleceğin eğitim dünyasına hazırlıyoruz. Tamamı Türkçe olan eğitimlerimizde yabancı dil bariyerini de ortadan kaldırdık. Eğitimcilerin bu programlara katılması için yabancı dil bilmesi gerekmiyor. Programımıza ilkokuldan üniversiteye kadar her seviyeden öğretmen katılabiliyor. Örneğin, tıp fakültesi öğretim üyeleri ile ilkokul öğretmenleri aynı platformu kullanabilyor, her eğitimci platformumuzun içindeki araçları kendi ihtiyaçlarına göre kişiselleştirebiliyor.

Mesleki Gelişim Sertifika Programı, eğitimcilerin sınıflarında ViewSonicEğitim çözümleri ile tüm eğitim materyallerini kullanarak daha verimli içerikler üretmelerine, kişisel gelişim ve mesleki kariyerlerine uluslararası sertifikasyon ile katkı sağlıyor. Eğitimciler program kapsamında sunulan yüz yüze eğitimler ve çevrim içi derslerle öğretim ve koçluk becerilerinizi geliştirerek mesleki gelişimlerini hızlandırabiliyor. Uzman eğitimler tarafından verilen derslerle donatılan program, esnek yapısıyla eğitmenlerin yoğun iş yaşamını sürdürürken kendilerini geliştirmelerine olanak tanıyor. Katılımcılar, dersleri çevrimiçi olarak takip ederek kendi hızına göre ilerleyebiliyor. Eğitimciler, programa diğer ülkelerden katılan profesyonellerle globalde bağlantı kurma fırsatı yakalarken, eğitimleri başarıyla tamamladıklarında ulusal sertifika almaya hak kazanıyor.

Mesleki Gelişim Sertifika Programı’nda hangi teknolojik çözümü sunuyorsunuz?

Programımızda eğitim dünyasını dönüştürmeye yardımcı olan myViewBoard Eğitim Çözümleri’ni sunuyoruz. Modern öğrenme ihtiyaçlarına cevap veren bu çözümün etkileşimli ders içeriği, sanal tahta, akıllı tahta iş birliği ve uzaktan eğitim gibi özellikleriyle öğretmenlere daha zengin, verimli ve kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunuyoruz. Öğretmenler myViewBoardakıllı tahta yazılımının Dijital Tahta Sunumları, Çevrimiçi İçerik Paylaşımı, Not Tutma ve Çizimler, Ses ve Video Entegrasyonu, Çevrimiçi İş birliği, Oyunlar ve Sınavlar, Öğrenci İzleme ve Değerlendirme, Eğitim Kaynaklarına Erişim, Uzaktan Eğitim Desteği, Özelleştirilebilirlik özelliklerinden faydalanarak kariyer gelişimlerini hızlandıravbiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu