CIO KAHVALTISI: “Yapay zeka ve veri analitiği ile iş geleceğe taşınıyor”

Experteam, SplashBI ve TAZI AI ev sahipliğinde düzenlenen CIO Kahvaltıları buluşmasında, yapay zeka ve veri analitiği ile işin nasıl geleceğe taşındığı masaya yatırıldı.

Experteam, SplashBI ve TAZI AI ev sahipliğinde düzenlenen CIO Kahvaltıları serisinde, teknoloji ile geleceği şekillendirirken doğru kaynakların, doğru danışmanların ve doğru yazılımların nasıl güçlü projeler üretebileceği ele alındı.

Teknoloji departmanları dönüşerek finans, insan kaynakları, üretim ve operasyonu yöneten birer iş birimine evriliyor. Şirketlerin veri ile yönetildiği bir dönemde, teknoloji birimlerinin de kendilerini yenilemesi gerekiyor. Yeni nesil raporlama araçları, yapay zeka ve veri analitiği çözümleri ise şirketlerin işlerini geleceğe taşımalarına destek oluyor. Experteam, SplashBI ve TAZI AI ev sahipliğinde düzenlenen CIO Kahvaltıları buluşmasında, yapay zeka ve veri analitiği ile işin nasıl geleceğe taşındığı masaya yatırıldı.

“Projelerin başarısı doğru kaynaklar, danışmanlar ve departmanlarla mümkün”

Uygulamalar ne kadar güçlü olursa olsun ancak doğru kaynaklarla, doğru danışmanlarla ve doğru departmanlarla başarıya ulaşıldığını vurgu yapan Experteam Co-CEO’su Taner Ulusinan, bu özel buluşma hakkında şunları söyledi: “CXO Medya ile düzenlediğimiz kahvaltı toplantımızda, yazılım teknolojilerinin yanı sıra uygulayıcıların da bu projelerde ne kadar önemli olduğunu tartıştık. Yazılım teknolojilerinden kurumsal uygulamalara ve analitik uygulamalara kadar her şeyin içinde yazılım var. Artık sokak kapısı uygulamalarında bile yazılım kullanıyoruz. Yapay zeka da benzer bir durumda. Yapay zeka artık sadece kurumların değil son kullanıcıların da ihtiyaçlarını karşılayacak bir noktaya geldi. Örneğin e-iş uygulamalarında ödemeler otomatik olarak bankalara iletiliyor ya da makine bakım onarım işlemleri yapay zeka sayesinde otomatize ediliyor ve bir operasyonla bu iş emirleri yerine getirilebiliyor.

Yapay zekanın son kullanıcı tarafında ise bir sesi birkaç tıklama ile başka bir insana aktarmak neredeyse mümkün. Hatta yazılımların kodlanmasını bile yapay zekaya outsource edebiliyoruz. Ancak kaynak çok önemli. Uygulamalarınız ne kadar güçlü olursa olsun doğru kaynaklarla, doğru danışmanlarla ve doğru departmanlarla çalıştığınızda başarıya ulaşabilirsiniz. Biz de bu toplantıda Experteam olarak, Oracle E-Business Suite Uygulamaları’nda kurumsal yazılım çözümleri, SplashBI’da analitik uygulamalar ve TAZI AI’da yapay zeka çözümleri ile doğru danışman ve doğru yazılımın nasıl başarıya ulaşabileceğini ve güçlü projeler üretebileceğin anlattık. Bize çok değerli CIO’lar ile bir araya gelme fırsatı verdiği için CXO Medya’ya teşekkür ediyorum. İş ortaklarımız, değerli katılımcılar ve CXO Medya ile birlikte çok değerli ve verimli bir oturum gerçekleştirdik.”

“Patentli teknik özelliklerimizi birçok farklı sektörde uyguladık”

TAZI AI Systems Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Çataltepe ise toplantıyı şu sözlerle değerlendirdi: “CXO Medya tarafından düzenlenen bu özel buluşmada, Türkiye’nin seçkin BT yöneticileriyle bir araya geldik. İş ortaklarımız SplashBI ve Experteam’in de katıldığı çok verimli bir toplantı oldu. Veri hakkında konuştuk. CIO’lardan veri ile ilgili ilginç fikirler aldık ve ilginç sorunlar olduğunu öğrendik. TAZI AI olarak, veri üzerine inşa edilen yapay zeka modelleri için bir altyapı sunuyoruz. En belirgin farkımız olan patentli teknik özelliklerimizi birçok farklı sektörde uygulama fırsatı bulduk. Umarım bu toplantı sonucunda teknolojimizi farklı sektörlerde ve problemlerde de uygulama şansımız olur.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu