Apple Watch için geri sayım başladı

Apple tarafından ilk olarak eylül ayında dünyayla paylaşılan akıllı saat Apple Watch bu akşam son haliyle gün yüzüne çıkıyor.

Apple’ın bu akşam tanıtmayı planladığı Apple Watch’ın son hali ilk kez dünyayla buluşuyor. Bugüne kadar internette pek çok fotoğrafı yayınlanan cihazla ilgili Apple eylüldeki etkinlikte kısmen bilgi paylaşsa da, bu akşam cihazla ilgili net bilgilere ulaşılacak. Apple Watch dışında bugün iPhone ve iPad kullanıcıları için yeni iOS sürümünün de yayınlanması bekleniyor. Güncellemeyle birlikte Health App iyileştirmelerinin yanında, Mail, Maps, Music, VoiceOver özelliği ve Made for iPhone Hearing uygulamalarının daha stabil hale getirilmesi hedefleniyor.

Apple özel bir tarih seçti

Türkiye’de 29 Mart tarihinde geçilecek olan yaz saati uygulamasına ABD ‘de 8 Mart tarihinde geçildi ve saat 02:00’de saatler 1 saat ileri alındı. Bu detaya dikkat ettiğimizde Apple’ın akıllı saati Apple Watch hakkında birçok detayı açıklığa kavuşturacağı etkinliğin tarihinin özel olarak seçildiği düşünülüyor.

Apple internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz

Etkinlik Apple’ın internet sitesi üzerinden canlı olarak yayınlanacak ve OS X v10.6.8, iOS 6 ve üstü yüklü cihazlar ile ikinci ve üçüncü nesil Apple TV’lerden canlı olarak izlenebilecek.

İlgili Makaleler

Apple Watch için yeni oyun geliştiriliyor

Öte yandan, geçtiğimiz Ocak ayında, iOS platformunda birçok kullanıcısı bulunan Tiny Tower oyununun geliştiricisi NimbleBit stüdyosu, Apple’ın akıllı saati için de bir oyun hazırlığında olduğunu duyurdu.
Apple’ın ilk akıllı saati olacak olan Apple Watch’ın en geç Mart ayının sonunda satışa sunulması beklenilirken, bu tarih yaklaştıkça geliştiriciler de Apple Watch hakkındaki planlarını paylaşmaya devam ediyor. iOS platformunun sevilen oyunu Tiny Tower’ı geliştiren stüdyo NimbleBit yaptığı açıklama ile şu anda iOS platformu için geliştirmekte oldukları Letterpad oyununun Apple Watch’da da oynanabilir olacağını duyurdu. Haberin devamı için tıklayınız

Apple 700 milyar doları aşarak rekor kırdı

Teknoloji devi Apple 710,7 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak tarihi bir rekor kırdı. Apple’ın hisseleri bugün 122,02 dolardan işlem gördü. Firma bu haliyle dünyanın ikinci en büyük şirketi Exxon Mobile’ın (385.4 milyar dolar) yaklaşık iki katı değere ulaştı. Bir başka teknoloji şirketi Microsoft, 2000 yılında 600 milyar dolar değere ulaşarak en büyük Amerikan firması ünvanını kazanmıştı. Microsoft’un şu anki piyasa değeri ise 349,5 milyar dolar olarak açıklandı.

Apple Tim Cook’la büyümeye devam ediyor

Steve Jobs’un ölümünün ardından Apple dümenini devralan CEO Tim Cook da yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Tim Cook, göreve geldiğinde Apple’ın piyasa değeri 350 milyar dolar civarındaydı. Böylece Tim Cook döneminde şirket piyasa değerini ikiye katlamış oldu. Uzmanlar, Apple hisslerinin 18 ay içinde 130,70 dolara yükselebileceğini öngörüyor. Hisselerin beklenen şekilde yükselmesi halinde şirketin değeri 761,3 milyar dolara ulaşmış olacak.

Apple tarihindeki en yüksek kârı elde etti

Diğer yandan, Apple 2015 yılı ilk çeyrek sonuçlarını geçtiğimiz günlerde açıkladı. Şirket, tarihindeki en yüksek üç aylık net kârı elde etti. Apple’da ilk çeyrek finansal sonuçları resmi olarak açıklandı. Buna göre şirketin, 3 aylık dönemde 74 milyar 600 milyon dolarlık satış gerçekleştirildiği ve 18 milyar dolarlık net kar elde edildiği belirtildi. Şirketin kârında, iPhone 6 Plus’taki kâr marjının yüksekliği etkili oldu. Önceki çeyrekte ortalama 600 dolar olan (ABD için) iPhone satış fiyatları, son dönemde 687 dolar seviyesine ulaştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu