Bing 2015 trendlerini açıkladı

Microsoft’un arama motoru Bing, 2015’de karşımıza çıkacak eğilimleri gün ışığına çıkaran birçok veriyi analiz etti ve 2015 trendlerini sizin için derledi. Arama motoru, yapılan aramalar üzerinden yarattığı öngörüleri “Bing Predicts” adı altında yayınlıyor. İşte Bing’in bu yıl için tahminleri:

Modada Trend: 2015’te dolabınızda balıkçı yakalara yer açın

Kimi zaman hevesle giydik, kimi zamansa demode buluk… Balıkçı yaka kazaklarla ilişkimiz hep inişli çıkışlı oldu. Bing’e göre 2015’te balıkçı yakalar bizim kurtarıcımız olacak! Balıkçı yakalar ve 70’lerin unutulmaz kıyafetleri ve aksesuarları dolabımıza hızlı bir giriş yapacak. Püskül detayı, İspanyol paça pantolonlar ve bohem tarzdaki nice giysi, trendleri yakından takip edenlerin favorileri arasında olacak. Kemerle kullanılan şalların ve fonksiyonel ceketlerin de sokak modasına hakim olacağı 2015’in tahminleri arasında…

 Müzikte trend: Beyonce Grammy’leri süpürecek mi acaba?

Bu yıl Grammy ödüllerini kim silip süpürecek? Kısa zamanda büyük beğeni alab Sam Smith hayranları için “En İyi Yeni Sanatçı” ödülü şimdiden rezerve edildi bile! Beyonce, “Yılın Albümü” ödülünü 2015’te kimseye kaptırmayacak gibi gözüküyor. Altın Küre ödüllerinde, Drama alanında ise “En İyi Sinema Filmi” ödülünü halkın sesi olarak görülen Boyhood’un kazanmaması içten bile değil!

Seyahatte trend: Şehir merkezlerinden küçük kasabalara dönüş

2015’in favori tatil bölgeleri, Amerika’nın gizli kalmış cennetlerini keşfetmeye yönelik olacak. Tatillerde küçük kasabalara olan ilgi artarken, New York ve Los Angeles gibi metropoliten cazibe merkezleri ise listede geri sıralara düşecek.

Mutfakta trend: Ortadoğu’ya gidemiyorsanız, mutfağına gidin

Gelelim dünya mutfaklarına, bizi baştan çıkaran nefis lezzetlere… Bing, evde yapılması zahmetsiz yemeklerden gidilmesi planlanan restoranlara kadar yaptığı detaylı araştırmada, Orta Doğu mutfağına olan ilgide büyük artış gördü. Anlaşılan o ki Orta Doğu’nun bol baharatlı yemeklerini herkes çok seviyor! Üstelik Kuzey Amerika’da keşfedilen Baklava, Avrupa’nın yeni favorisi kebap ve sanılanın aksine Asya kıtasını etkisi altına alan hamburger ise dünyada sınırların kalktığını kanıtlar gibi…
Bing’in 2015 tahminlerinin tam listesini burada bulabilirsiniz
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu