Chrome'da bulunan T-Rex Play Store'dan da oynanabilecek

Google’ın tarayıcısı içine yerleştirilen T-Rex adlı oyuna artık Play Store üzerinden erişiliyor. 
Google’ın tarayıcısı içine yerleştirilen T-Rex adlı oyun artık Play Store üzerinden oynanabilecek. Tarayıcı üzerinden oynayabilmek için normal şartlarda bağlantı problemi yaşayan bir sitenin açılması gerekiyordu. Chrome problem yaşayan siteye bağlanamadığı zaman T-Rex görseli ile uyarı gönderiyordu ve böylece T-Rex oyununu açabilmek için yapılması gereken tek şey ise Space tuşuna basmak oluyordu.

T-Rex Play Store’da indirilebilir durumda

T-Rex kullanıcılar tarafından ilgi gördüğü için bugünlerde Play Store’da da indirilebilir durumda. Oyunu sevdiyseniz ve mobil cihazlarınıza indirmek istiyorsanız oyun artık Android cihazlar için port edilmiş durumda.
8-bit grafiklere sahip oyun sadece tek bir dokunuş ile oynanıyor. Göreviniz T-Rex’i engellerden geçirmek. Google Play Store’da oyuna ulaşabilmek için Dino Run–Dinosty ismiyle aratmanız yeterli oluyor.

Spartan Google Chrome’a rakip olarak geliyor

Öte yandan, Microsoft’un Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi tarayıcılarla rekabet etmek için oluşturduğu Spartan yakında geliyor. Microsoft’un Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi tarayıcılarla rekabet etmek için geliştirdiği Spartan hafif ve sade bir tasarıma sahip olacak. Webkit desteğiyle gelen tarayıcı, rakiplerden ayrıldığı bir iki ekstra özelliğe sahip. Spartan ile internette dolanırken, sayfayı dondurup herhangi bir yere not alabiliyor; bunu da ekran görüntüsü olarak kaydedebiliyor ve paylaşabiliyorsunuz.

Spartan kendi Cortana’sını içinde barındırıyor

Pocket benzeri bir eklentiye de sahip olacağı belirtilen Spartan, kendi Cortana’sını da içinde barındıran bir tarayıcı. Böylelikle internette dolanırken, asistanımızdan aldığımız bilgilere göre hareket edebiliyoruz.

Spartan Microsoft’u umutlandırdı

İlk olarak masaüstü Windows 10’a daha sonra mobile gelmesi beklenen tarayıcıdan Microsoft oldukça umutlu görünüyor. Tarayıcının yeni görüntüleri, Çinli ITHome tarafından yayınlandı. Bir Microsoft partnerinin son sürüm olan 10009′u yükleyerek erişebildiği Spartan’ın görüntüleri, tarayıcının favoriler menüsü, okuma listesi ve okuma modu gibi özelliklerini ve PDF desteğini işaret eder nitelikte. (Silikon Vadisi)

Project Spartan Windows 7’de mi kullanılacak?

Microsoft’un Windows 10 lansmanında tanıttığı internet tarayıcısının Windows 7’ye de gelebileceği duyuruldu. Windows 10 lansmanında tanıttığı özelliklerle dikkatleri üzerine çeken Microsoft’un yeni internet tarayıcısı Project Spartan Windows 7’ye de gelebilir. Microsoft’un resmi hesaplarından IE Dev Chat’e gönderilen konuyla ilgili bir soru, Windows 7 kullanıcılarının tüm dikkatini üzerine çekti. Haberin devamı için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu