Detaysoft, AR-GE Merkezi belgesi almaya hak kazandı

SAP danışmanlığı alanında hizmet veren Detaysoft, AR-GE çalışmalarına yoğunlaşıyor. Şirket, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan AR-GE Merkezi Belgesi’ni almaya hak kazandı.
Detaysoft Genel Müdürü Alkin Aksoy, AR-GE merkezlerinin katma değerli ürünleri piyasaya sunduğuna ve Türkiye genelinde yalnızca 164, IT sektöründe ise 4-5 merkez olduğuna dikkat çekti.
Aksoy, ‘Detaysoft’un hedefi Türkiye’deki en büyük 5 teknoloji şirketinden biri olmak.   AR-GE konusunda uzun süredir çalışıyoruz. Organizasyonumuzu ve vizyonumuzu bu doğrultuda şekillendirdik.  Detaysoft olarak Anadolu’daki en büyük IT organizasyonlarından bir tanesini kurduk. TÜBİTAK projeleri yapıyoruz. Üniversitelerle işbirliğine önem veriyoruz’ diye konuştu.

Yılda 5 milyon TL AR-GE yatırımı

AR-GE’ye yılda 5 milyon TL’lik yatırım yapma kararı aldıklarını ifade eden Aksoy, ‘Şu anda 300’e yakın çalışanımız var. Full time AR-GE merkezi çalışan sayısı ise yaklaşık 70. Önümüzdeki yıllarda bu alandaki istihdamı daha da artırmayı planlıyoruz.’
Detaysoft’un geliştirdiği SAP ve nonSAP ürünleri hem bölgesel hem de global pazarlara sunduklarını dile getiren Aksoy,  İstanbul Teknik Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Fırat Üniversitesiyle işbirliği yaptıklarına dikkat çekti.
AR-GE merkezi olmanın şirketleri disipline ettiğini ve yenilikçi olmaya zorladığını anlatan Alkin Aksoy,  AR-GE merkezi olan şirketlerin aynı zamanda pek çok teşvikten de yararlanabildiğini söyledi.
Sadece SAP danışmanlığı değil yazılım geliştirme konusunda da uzman bir şirket olduklarını ve şirketlere özel çözümler de ürettiklerini kaydeden Aksoy, SAP’nin tüm ürün ailesini kapsayan danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra mobil uygulama danışmanlığı, kurumsal komünikasyon yönetimi ve iş takibi ile dijital yayıncılık alanlarında hizmet verdiklerini söyledi.
 

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu