Detaysoft’a Oracle’dan yönetici transferi

SAP’nin Gold Partner’ı Detaysoft, Oracle’dan yönetici transfer etti.

Oracle Türkiye EPM Satış Lideri Evrim Akpınar, Detaysoft Satış ve Pazarlama Direktörü oldu. Akpınar,  hedefinin “Detaysoft’u bulut, mobil, veritabanı & teknoloji ve analitik uygulamalar alanında ilk akla gelen iş ortağı yapmak” olduğunu söyledi. SAP’nin Türkiye’deki Gold Partner’ı ve büyük iş ortaklarından Detaysoft,  Oracle’dan yönetici transfer etti. Oracle’da Türkiye EPM Satış Lideri Evrim Akpınar, Detaysoft Satış ve Pazarlama Direktörü oldu.

“Çözüm odaklı iş geliştirme birimleri kuruyoruz”

2013 yılının Ekim ayında Detaysoft’a transfer olan Evrim Akpınar, Detaysoft’a transferi ve hedefleriyle ilgili olarak şunları söyledi:

“SAP iş uygulamalarında dünya lideri. Son yıllarda yaptıkları satın almalar ve yenilenen stratejisi ile birçok farklı alanda dünya liderliğine oynuyor. Detaysoft da SAP danışmanlığı alanında Türkiye’nin büyük iş ortaklarından biri. Pazardaki bu potansiyeli ve gereksinimi görüp son dönemde çok doğru adımlar attı. Kazanan bir çözümün kazanan iş ortağında çalışmak istedim.  Hedefim; Detaysoft’u konvansiyonel iş uygulamaları danışmanlığının yanı sıra bulut, mobil, veritabanı & teknoloji ve analitik çözümleri alanında ilk akla gelen iş ortağı yapmak. Hem mevcut hem yeni müşterilerimiz ile uzun soluklu işbirlikleri kurmak ve şirket olarak gücümüzün kaynağı olan iş uygulamaları alanında bu konumu korumak ve devam ettirmek. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için satış ekibimizi büyütüyoruz. Daha aktif bir pazarlama için yeni ekip arkadaşlarıyla çalışıyoruz. Sektörel ya da çözüm odaklı iş geliştirme birimleri kuruyoruz.”

Evrim Akpınar kimdir

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olan ve Yeditepe Üniversitesi İşletme bölümümde yüksek lisans yapan Evrim Akpınar, profesyonel iş hayatına 1995 yılında başladı. Bimsa’da sırasıyla danışman, proje yöneticisi, danışmanlık birimi müdürlüğü ve iş geliştirme yöneticiliği yapan Evrim Akpınar, 2008 yılında Oracle’a geçti. Oracle’da Türkiye’nin de bir parçası olduğu Doğu Avrupa, Eski Sovyetler Birliği, Orta Doğu ve Afrika ülkelerinin yer aldığı ECEMEA bölgesinde Kurumsal Performans Yönetimi ürün ailesinin İş Geliştirme Yöneticiliğini yaptı. Ardından aynı ürün grubunun Türkiye’de Satış Lideri olarak görev yaptı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu