SAP’den e-devlet dönüşümüne tam destek

SAP, bu yıl 18’inci kez düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliklerinden olan SAP Forum’un Ankara ayağını 20 Şubat’ta Grand Rixos Otel’de gerçekleştirdi. 900’den fazla katılımcıyı ağırlayan SAP Forum “Gelecek Bugün” temasıyla, 5 paralel salonda toplam 30 sunuma sahne oldu.

Türkiye’nin e-devlet dönüşümünü destekleyen ve 42 yıllık küresel bilgi birikimini kamu sektörünün dönüşümüne katma değer sağlamak için aktaran SAP Türkiye, Forum etkinliğinde kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik teknolojik çözümleri ön plana çıkardı.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, açılış konuşmasında şunları söyledi: “Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünya lideri SAP, 42 yıllık global deneyimiyle Türkiye’deki kurumlar için inovasyon, verimlilik, rekabetçilik ve tasarruf artışı sağlayan bilgi teknolojileri geliştiriyor. SAP Türkiye olarak bu yıl 18’incisini Ankara’da gerçekleştirdiğimiz SAP Forum etkinliğiyle, bilişim dünyasına sunduğumuz yenilikçi teknolojilerin kamuda yarattığı sıçrama etkisini paylaşmak istedik. Ülkemizde kamu hizmetlerinin gelişmiş ülkeler seviyesinde verimliliğe ulaşması için, Türkiye’nin 2023 vizyonu çerçevesinde hayata geçirilen e-dönüşüm yolculuğunda yazılım teknolojilerinden maksimum seviyede yararlanılması gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda sunduğumuz mobilite, bulut bilişim, büyük veri, iş analitiği ve yeni veri tabanları gibi inovatif bilgi teknolojileri sayesinde kamu kurumlarının verimliliği ve vatandaşların yaşam kalitesinin yükselmesine hizmet ediyoruz. Kamunun önde gelen teknoloji sağlayıcıları arasında yer alan şirketimiz, sunduğu inovatif çözümlerle Türkiye’nin e-devlet dönüşümüne katkıda bulunuyor. Türkiye’de Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu’nun son açıklamasına göre 2013 yılı 3. çeyreğinde toplamda 65,8 milyon mobil abone var. Bu rakam, Türkiye nüfusunun yüzde 92,1’i anlamına geliyor. Vatandaşın kamu kurumlarıyla iletişiminde internet kullanım oranının yüzde 45 seviyesine yükselmesi e-devlet dönüşümünün en somut örneği.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu