Verilerinizi dönüştürün: SAP’nin yeni analitik bulut yetenekleri!

SAP’nin bu hamlesi, veri dönüşümünün dijital dönüşüm girişimlerindeki rolünü güçlendiriyor.

Veri analitiği ve iş zekası dünyasında SAP, Datasphere Analytics Cloud platformuna yeni özellikler ekleyerek kullanıcıların veri analizi deneyimini genişletiyor. Bu yenilikler arasında, veri yönetimi ve bilgi grafiği yetenekleri bulunuyor, böylece işletmelerin SAP sistemlerinden üretilen verileri daha etkin bir şekilde analiz etmeleri ve planlama yapmaları mümkün hale geliyor.

SAP’nin Yeni Analitik Bulut Yetenekleri!
SAP’nin Yeni Analitik Bulut Yetenekleri!

SAP’nin bu hamlesi, veri dönüşümünün dijital dönüşüm girişimlerindeki rolünü güçlendiriyor. Şirketlerin en önemli varlıklarından biri olan veriler, artık çok daha zengin bir bağlamda ele alınıyor. SAP Datasphere’de sunulan Bilgi Grafiği, uygulamalar ve sistemler arasındaki verilerdeki içgörüleri ve desenleri keşfetmeyi mümkün kılıyor. Hem teknik hem de iş kullanıcıları, veri, meta veri ve iş süreçleri arasındaki ilişkileri daha iyi anlayabiliyor ve makine öğrenimi sistemleri ile büyük dil modellerinin etkinliğini artırabiliyor.

SAP ayrıca, Eylül ayında piyasaya sürdüğü Joule copilot yapay zeka asistanını SAP Analytics Cloud ile entegre etti. Bu entegrasyon, raporlar, gösterge panelleri, planlar ve diğer analitik çıktıların otomatik oluşturulmasına ve geliştirilmesine yardımcı oluyor. Kullanıcılar, SAP’nin genişletilmiş veri analitiği teklifleri sayesinde, veri tabanlı karar verme süreçlerini daha da ileriye taşıyabilecekler.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu