Flipboard web versiyonunu kullanıma sundu

Mobil kullanıcıların sosyal medya hesaplarını platforma entegre etmelerine imkan vererek online dergi tarzı bir kullanım sunan Flipboard, web versiyonunu kullanıma sundu.
Aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 20 farklı dil seçeneği sunan ve kullanıcılarının farklı platformlardan derledikleri içeriğe tek uygulama üzerinden ulaşmalarına imkan veren Flipboard kullanım alanını genişletme kararı aldı.

Flipboard artık internet tarayıcıları üzerinden de kullanılacak

Flipboard’a sosyal medya hesapları üzerinden ya da platformun sağladığı hesapla giren kullanıcılar, bir dönem sadece tablet ve akıllı telefonlarda kullanılabilen uygulamayı artık internet tarayıcıları üzerinden de kullanılabilecek.

Flipboard en dikkat çeken uygulamalardan

2010’da ABD Kaliforniya’da kurulan Flipboard, artan üye sayısıyla sosyal medyanın en dikkat çeken uygulamalarından biri olarak görülüyor.
Öte yandan, yapılan araştırmaya göre, 18–24 yaş Facebook kullanıcıları en büyük yüzde oranını Türkiye’de yakalıyor. Gemius tarafından yapılan araştırmaya göre, Facebook, Türkiye’de en çok yüzde 31 oranla 18-24 yaş internet kullanıcıları arasında popüler… 18-24 yaş online popülasyonun Facebook ilgisinin en az olduğu ülkeler ise Danimarka ve Macaristan. Geniş bir kitle tarafından bilinen bu sosyal ağ bu ülkelerdeki 18-24 yaş arası genç kullanıcıların sadece yüzde 16 sına ulaşabiliyor.

Danimarka’da yaşlılar tarafından kullanılıyor

2014 verilerine göre ölçümlemedeki ülkelerin nerdeyse hepsinde 18 yaş üstü internet kullanıcıları arasında en büyük payı alan yaş aralığı 25-34 iken, en küçük payı 55+ alıyor. Danimarka’da ise şaşırtıcı bir şekilde genel durumun tersi geçerli. Facebook.com en çok 55+ yaş tarafından ziyaret ediliyor ve 18–24 yaş aralığı en küçük payı oluşturuyor. Haberin devamı için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu