Geleceğin Mucitleri yarışmasında süre uzatıldı

“Dünyaya ilham vererek geleceği yaratma” misyonu ile gençlerin ve çocukların eğitimine farklı projelerle destek veren Samsung’un ana sponsorluğunu üstlendiği “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışması için başvuru kabul tarihi 28 Şubat 2015’e kadar uzatıldı.
Genç zihinlere ilham vererek bilimsel düşünceyi özendirmeyi ve düşüncenin pratiğe geçirilmesine olanak sunmayı amaçlayan Samsung, küçük mucitlerin yenilikçi projelerini ödüllendirerek yaratıcı düşünmeyi teşvik etmeyi hedefliyor.

Geleceğin Mucitleri’ne kimler, nasıl katılabiliyor?

“Geleceğin Mucitleri” yarışmasına; hâlihazırda ortaöğretim düzeyinde öğrenim gören tüm öğrenciler çevre, enerji, sağlık ve teknoloji dallarındaki projeleriyle katılabiliyor. Proje başvuruları, en son 28 Şubat 2015 tarihine kadar www.samsunggeleceginmucitleri.com web sitesi üzerinden yapılabilecek.

Kazananlar nasıl belirleniyor?

Samsung Geleceğin Mucitleri yarışmasına başvurular www.samsunggeleceginmucitleri.com adresinden alınıyor. Gönderilen projeler arasından finalistler, jüri tarafından belirleniyor. Ardından finalistlerin proje sunumları DailyMotion sitesi üzerinden bu sefer halk oylamasına sunuluyor. Ayrıca, finalistlerin projeleri Kidz TV ekranlarından da tanıtılıyor. Halk oylamasını takiben, jürinin nihayi değerlendirmesi ile seçilen kazananlar, Mayıs ayında düzenlenen ödül töreni ile anons ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu