Google artık doğru bilgi veren siteleri ön plana alacak

Google, radikal bir değişiklikle artık favori siteleri değil, doğru haber yapan siteleri ön sıralara alacak. 
Popüler arama motoru Google, yaptığı açıklamada artık favori sitelerin değil doğru haber yapan sitelerin ön sıralarda yer alacağını ifade etti. Şirket bu zamana kadar ki en önemli kararını vermeye hazırlanıyor. Google sıralamalarında kriterler tamamen değişecek gibi görünüyor. Amerika merkezli dünya devi artık aramalarda üst sıraya çıkma konusunda çok farklı davranacak.

Google için en doğru bilgiyi veren siteler önde olacak

Google yakın bir zamanda sıralamalarını en çok tıklanma sayısına göre değil en doğru bilgiyi veren sitelere göre yapacak. Bu karar ile birçok site üst sıralara çıkacakken, birçoğu da sıralamalardan düşecek. Google’da birinci sıraya çıkabilmek için artık yapmanız gereken doğru bilgiyi insanlara ulaştırmak olacak. Google bu kararını uyguladığı takdirde internet dünyasında köklü değişimler yaşanacaktır. Şimdiye kadar sıralamayı genel olarak tık sayısına ve popülerliğe göre yapıyordu, bu yeni kararla sıralama algoritması tamamen değişecek.

Sonuç Google Bilgi Kasası’ndan çıkacak

Bilgiye Dayalı Güven Algoritması üzerinde çalışmalarına devam eden firma, artık doğru ve yanlış bilgileri depolayarak ona göre sıralamayı belirleyecek. Alınan bilgilere göre şirket bu doğrulamayı kendi bünyesinde bulunan ve içerisinde yaklaşık 2.8 milyar bilgi barındıran Bilgi Kasası’ndan sağlayacak. Google bu yeni kararını henüz uygulamaya geçirmedi fakat yakın bir zamanda geçireceğini söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu