Project Spartan Windows 7'de mi kullanılacak?

Microsoft’un Windows 10 lansmanında tanıttığı internet tarayıcısının Windows 7’ye de gelebileceği duyuruldu. 
Windows 10 lansmanında tanıttığı özelliklerle dikkatleri üzerine çeken Microsoft’un yeni internet tarayıcısı Project Spartan Windows 7’ye de gelebilir. Microsoft’un resmi hesaplarından IE Dev Chat’e gönderilen konuyla ilgili bir soru, Windows 7 kullanıcılarının tüm dikkatini üzerine çekti.

Tablete göre Windows 7’ye uygulanabilecek

Windows’un yeni tarayıcısının Windows 7’ye gelip gelmeyeceği hakkındaki soruya verilen cevapta, Project Spartan için şimdilik Windows 10’da hizmet vereceği ancak tablete göre Windows 7’ye uygulanabileceği belirtildi.

Windows 7 en çok kullanılan işletim sistemlerinden

Her ne kadar kesin bir cevap verilmese de Windows 7’nin şu an çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olması, Microsoft’un Spartan’ı bu platform için çıkarma ihtimalini güçlendiriyor.

Telefonlara Windows 10 geliyor

Bir diğer yandan, Microsoft, kullanıcılarına masaüstünde yaşattığı deneyimi, telefonlarda da yaşatmayı amaçlıyor.  Microsoft, Windows 10’u ilk duyurduğunda, yeni işletim sisteminin tüm platformlarda aynı şekilde çalışacağını belirtmişti. Şu an için Windows Phone platformu üzerinden yaşamını sürdüren Microsoft’un akıllı telefonları, Windows 10 ile birlikte adının yanındaki Phone ibaresinden kurtulacak.

Windows 10 tüm cihazlara taşınacak

Microsoft, aynı Windows 10 deneyimini tüm cihazlara taşımak istese de, elbette ki masaüstü bilgisayarlarla telefonlar aynı şekilde çalışamayacak. Telefonlar için Windows 10, masaüstü sürüm ile çok fazla sayıda ortak arayüz ve özellik paylaşırken, kullanıcısına masaüstündeki deneyimi az da olsa telefonda yaşatmayı amaçlayacak.

Windows 10 en havalı 10 özelliğiyle karşınızda!

Öte yandan, bir süre önce tanıtılan Windows 10’un özellikleri dikkat çekiyor. Windows 10 her şeyiyle dört dörtlük bir işletim sistemi demek biraz zor olabilir ama en azından geleneksel bilgisayar kullanıcıları için Windows 8.1’den çok daha iyi özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkün. Windows 10’u kullanmak için bilmeniz gereken bu özelliklere göz atmak ister misiniz? İşte Windows 10’un 10 havalı özelliği… GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu