Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge telefonlarını tanıttı

Samsung, merakla beklenen yeni telefonu Galaxy S6 için lansmanı Dünya Mobil Kongre’sinin hemen öncesinde Barcelona’da gerçekleştirdi.
Açılış konuşmasını yapan Samsung CEO JK Shin’in “Samsung’un şimdiye kadar geliştirmiş en iyi telefon. Dünyadaki en iyi akıllı telefon” diye tanıttığı Samsung Galaxy S6, kardeşi Galaxy S6 Edge ile birlikte geldi.
Telefonlar LTE teknolojisiyle de övünüyor.
10 dakika şarj ile 4 saatlik kullanım
Corning Gorilla Glass 4 ekrana sahip yeni Galaxy’lerde kullanılan metal gövdenin modelleri yüzde 50 daha güçlü kıldığı belirtildi. Lansmanda iPhone 6’ya gönderme yapılarak “eğilmediği” özellikle vurgulandı. Ekran tepki süresi güçlü telefonlara özel arama uygulamaları geldi. Fotoğraf çekme özellikleri de genişletildi.
5.1 inç ekrana sahip telefonların ekran çözünürlükleri göz kamaştırıyor. Quad HD Super AMOLED ekranlara sahip modeller inç başına 577 piksel çözünürlük (ppi) sunuyor.
Ön kamera 5MP özelliğinde ve gerçek zamanlı HDR çekim yapabiliyor. Telefonların arka yüzünde ise 16MP kamera bulunuyor.
Samsung, yeni modellerinde performansı yüzde 20, enerji tasarruf özelliğini ise yüzde 35 artırdığını söyledi.
Yeni modeller aynı zamanda Flash 2.0 depolama özelliğine sahip.
Daha hızlı şarj olmak özelliğiyle de dikkat çekiyor. Şimdiye kadarki telefonlar içinde en hızlı şarj olan telefonlar olarak lanse edilen modellerin 10 dakikalık şarjı ile 4 saatlik kullanım imkanı sunduğu açıklandı.
samsung-galaxy-s6-edge
Kablosuz şarj özelliği
Her iki yanından kavisli olan Galaxy S6 Edge, ayrı bir arayüze sahip. Bu sayede özel kısa yollar sunuyor. Telefonun arkada tarafından bulunan parmak izi okuma özelliği de hızlı mesaj gönderme gibi özellikler için kullanılabiliyor.
Samsung Pay geldi. Tüm perakende noktalarında NFC kullanılamadığı için S6 ve S6 Edge’e Visa ve MasterCard kart bilgileri yüklenebiliyor. Parmak izi okuma özelliği kullanılarak kartlar aktif hale getiriliyor ve telefon POS cihazının kart okuma noktasına yaklaştırılarak ödeme gerçekleştirilebiliyor.
Ayrıca iki modele de kablosuz şarj özelliği geldi. Bu özellik iki modele de gömülü olarak sunuluyor.
Yeni modeller Nisan’ın 10’un 32GB, 64GB, 128GB depolama çeşitleriyle satışa sunulacak.
samsung-galaxy-s6-gsma-1
Knox güncellendi

Samsung Galaxy S6, yazılım özellikleri ile de fark yaratma iddiasında. Samsung, S6 ile birlikte özellikle şirketlere güvenlik sunmak konusunda iddialı olduğu Knox yazılımını da güncelledi ve böylece telefonların güvenlik özellikleri artırıldı.
“Galaxy S6, kesinlikle şirketler için hazır durumda” dedi. Yeni Knox, bilinen tüm mobil cihaz yönetim uygulamalarıyla konulabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu