Samsung'dan mobil ödemede devrim: Samsung Pay

Samsung, Dünya Mobil Kongresi etkinliğinin hemen öncesinde Barcelona’da iki yeni akıllı telefon modeli ile birlikte yeni mobil sistemi Samsung Pay’i tanıttı.
Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge adıyla tanıtılan yeni modellerde gömülü bir şekilde sunulan Samsung Pay, mobil ödeme anlayışına yeni bir boyut kazandırarak telefonların tamamen kredi kartı şeklinde kullanılmasına imkan tanıyor. Samsung Pay’de telefona yüklenen kredi kart bilgileri parmak izi tarama özelliği ile aktif hale getirildikten sonra her hangi bir POS cihazında kart okuma alanına tutularak kullanılabiliyor. Böylece diğer mobil ödeme sistemlerinde olduğu gibi NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisi bir zorunluluk olmaktan çıkıyor.
Büyük lansmanda sistemin tanıtımını gerçekleştiren Samsung Electronics America’da Ürün Stratejisi ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Justin Denison, “NFC’nin dünyada genel olarak kabul görmediğini düşünüyoruz. Örneğin, ABD’de NFC ile ödeme yapma imkanı perakende noktalarının yüzde 10’u ile sınırlı. Bu nedenle Samsung Pay’i geliştirdik” dedi.
samsung pay 1
Samsung Pay, Visa ve MAsterCard haricinde American Express, Bank of America ve JP Morgan Chase kartları ile çalışabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu