TAV Bilişim projelerine Paris’te ilgi

TAV Bilişim Hizmetleri, havacılık sektörünün önde gelen temsilcilerinin Paris’te buluştuğu “Passenger Terminal Expo 2015”e katılarak hizmet ve projelerini tanıttı.

Havalimanı bilişim çözümlerinde uzmanlaşarak dünyanın önde gelen markaları arasına giren TAV Bilişim Hizmetleri, dünyanın en önemli havacılık fuarlarından olan ve bu yıl 21. kez düzenlenen “Passenger Terminal Expo”ya katıldı. Fransa’nın başkenti Paris’te havayolları ve havalimanı işletmecilerini bir araya getiren fuarda, TAV Bilişim Hizmetleri’nin standı ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. TAV Bilişim Hizmetleri analiz, tasarım, danışmanlık, destek ve bakım gibi çok sayıda ürün ve hizmetlerini ziyaretçilere tanıttı.
TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, “Geliştirdiği sistemler ve ürünler 3 kıtada 29 havalimanında kullanılan TAV Bilişim Hizmetleri olarak havalimanı işletmeciliğinde entegre bilişim çözümleri sunuyoruz. Dünyanın pek çok köşesindeki havalimanı da TAV Bilişim’den danışmanlık hizmeti alıyor. Know-how’ımızı havacılık sektörünün çeşitli alanlarında uzmanlaşmış şirketlerinin buluştuğu ‘Passenger Terminal Expo’ya bu yıl beşinci kez taşıyoruz. Büyüme stratejimiz doğrultusunda daha çok proje alarak müşteri, hizmet ve çalışan portföyünü artırma hedefimiz doğrultusunda burada bulunuyoruz. Bu uluslararası platformda ürün ve hizmetlerimizi marka gücümüz ile sergilemek bizim için çok önemli. Şirketimiz; bilgi teknolojilerini kullanarak geliştirdiği ürünler, kurumsallaşmış destek, süreç yönetimi ve yenilikçi teknoloji yaklaşımları ile bilginin hız ve entegrasyonunu sağlayarak, temel operasyonları süreçlere dönüştürüyor. Böylece, havalimanları için bütünleşik sistemler ve projeler yaratıyoruz. Projelerimiz ile tüm paydaşlar için verimliliği artırıyoruz. Havayolları ve yer hizmetleri firmaları ile de havalimanı içerisindeki terminal havacılık sistemlerinin entegrasyonunu kolaylaştırarak yolcu memnuniyetinin en üst seviyede olmasını amaçlıyoruz” dedi.

TAV_IT_PTE_3Havacılıkta ERP

Onaran, TAV Bilişim Hizmetleri’nin geliştirdiği çok sayıda ürün arasında AODB (Airport Operational Database), IB (Information Broker), FIDS (Flight Information Display System), RMS (Resource Management System), CDM (Collaborative Decision Making), SCMS (Slot Coordination and Management System) ve PIS (Passenger Information System) gibi sistemlerin yer aldığını belirtti. Ayrıca şirketin, Veri Depolama, UNIX ve Veritabanı Danışmanlık Hizmetleri, Sistem ve Altyapı Servisleri, Bilgi Teknolojileri ve Havacılık Sistemleri Danışmanlık Hizmetleri ve Kurumsal Kaynak Planlama Danışmanlık Hizmetleri alanlarında da hizmet verdiğini anlattı.
TAV Bilişim Hizmetleri’nin 77 metrekarelik standıyla yerini aldığı “Passenger Teminal Expo” bu yıl 90’dan fazla ülkeden yaklaşık 4 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. TAV Bilişim Hizmetleri, havacılık sektöründe yazılım ve donanım anlamında önemli bir marka olarak yerel ve global havalimanı hizmetlerini ve çözümlerini üretiyor, geliştiriyor ve uyguluyor. Havalimanlarında kullanılan farklı sistemleri entegre etmek, yeni nesil teknolojiler kullanarak destek vermek, sunduğu uçtan uca çözümler ve anahtar teslimi projeler ile yolcu ve havalimanı dostu ürünlerini sektöre sunan şirket, 3 kıtada, 29 havalimanına ve 21 farklı firmaya hizmet veriyor.

İlgili Makaleler

3 kıtada, 29 havalimanına hizmet

TAV Bilişim Hizmetleri, 3 kıtada, 29 havalimanına ve 21 farklı şirkete hizmet veriyor. Havacılık sektörü ve teknoloji çözümleri konusunda profesyonel kadrosuyla hizmet sunan TAV Bilişim Hizmetleri, karmaşık havalimanı operasyonlarının düzenli şekilde yönetimini sağlayıp, bilgi birikimini kullanarak yeni ürünler geliştiriyor. Şirketin geliştirdiği ürünler arasında AODB (Airport Operational Database), IB (Information Broker), FIDS (Flight Information Display System), RMS (Resource Management System), CDM (Collaborative Decision Making), SCMS (Slot Coordination and Management System), PIS (Passenger Information System), SIPA (IATA Type-B Message Parser), TAV Mobile Applications, VIP/ CIP Operation and Reservation Suite, MIS (Management Information System), IMS (Infrastructure Monitoring System), SHRIKE (Systems and Infrastructure Monitoring and Management System), SmartZone (Indoor Geo-positioning and Proximity Marketing System) yer alıyor. TAV Bilişim Hizmetleri; Veri Depolama, UNIX ve Veritabanı Danışmanlık Hizmetleri, Sistem ve Altyapı Servisleri, Bilgi Teknolojileri ve Havacılık Sistemleri Danışmanlık Hizmetleri ve Kurumsal Kaynak Planlama Danışmanlık Hizmetleri alanlarında da hizmet veriyor.
TAV Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilen anahtar teslim çözümler, TAV Havalimanları tarafından işletilen; Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Gazipaşa-Alanya, Milas-Bodrum; Makedonya’da Üsküp ve Ohrid; Gürcistan’da Tiflis ve Batum ile Tunus’da Monastir ve Enfidha-Hammamet Havalimanları’nda kullanılıyor. Yine bu havalimanlarında bilişim ve telekomünikasyon alt yapılarının ITIL uyumlu olarak 7/24 işletimi ve desteği TAV Bilişim Hizmetleri tarafından sağlanıyor. Bunların dışında Batman, Erzincan, Gaziantep, Kocaeli, Van, Elazığ, Adıyaman, Kahramanmaraş, Kayseri; Riyad, Dammam ve Medine Havalimanları’nda da TAV Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilen havacılık uygulamaları tercih edilmiş bulunuyor. Havalimanı bilişim çözümlerinde uzmanlaşarak dünyanın önde gelen markaları arasına giren TAV Bilişim Hizmetleri, en son Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de yapımı süren Midfield Terminal Binası’nın altyapı ihalesini kazandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu