Türk markası yeni telefonunu tanıttı

Türk markası General Mobile yeni akıllı telefonu Discovery Air’i tanıttı.
Türk markası olarak piyasada yerini alan teknoloji firması General Mobile, 2015’teki ilk akıllı telefonu olan Discovery Air’ı tanıttı. Daha önce piyasaya sunduğu ucuz telefonlarla kullanıcılara alternatif oluşturan General Mobile’ın yeni telefonu hesaplı bir fiyat etiketiyle lanse ediliyor.

Türk markası akıllı telefon 2 Şubat itibariyle satışta

Discovery Air, 2 Şubat’tan itibaren 799 liradan satışa sınulacak. GSM operatörleri tarafından da satılması beklenen Discovery Air, yüksek fiyatlı rakiplerine karşı kullanıcılar için hesaplı bir alternatif olacak.

Teknik özellikleri

Discovery Air’ın teknik özelliklerine bakıldığında 1.7GHz işlemcisi, 4.8 inç HD AMOLED ekran gözüküyor. Discovery Air’da 8MP arka ve 5MP ön kamera bulunuyor. Android 4.4.2 KitKat arayüzüyle satışa çıkacak telefona kısa sürede Android 5.0 Lollipop güncellemesinin de geleceği öğrenildi. Cihazda ayrıca 2050 mAh gücünde bir batarya bulunurken, 16 GB da hafıza bulunuyor.

Yerli üretim cep telefonu için düğmeye basılıyor!

Öte yandan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi düzenlediği basın toplantısında bilişim sektörüne yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zeybekçi, yerli üretimi koruyacaklarını söyleyerek, yerli üretim cep telefonu için hareket ettiklerini kaydetti. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yerli üretimin uluslararası arenada haksız rekabete uğramaması için harekete geçtiklerini belirterek, “Halen ABD menşeli pamuk ithalatı için bir damping soruşturması, cep telefonları içinse bir korunma önlemi soruşturması başlatmış bulunuyoruz” dedi.
Zeybekci, elektrikli ev aletleri, el aletleri, cep telefonu, tablet ve bilgisayarda yerli üretim için hareket ettiklerini, popüler markaları üretim yapmak için Türkiye’ye davet ettiklerini açıkladı.

İç üretim korunacak

Zeybekci, Bakanlık görevinin gelişinin 1’inci yılında düzenlediği basın toplantısında, ithalatta yerli üretimi korumak, yerli üretimin uluslararası arenada haksız rekabete uğrayarak zarar görmesini engellemek için harekete geçtiklerini belirterek, “Bugüne kadar 54 ürün grubunda 117 adet damping veya telafi edici vergi uygulaması başlattık. Toplam 13 ürün grubunun ithalatında da korunma önlemini aldık. Halen ABD menşeli pamuk ithalatı için bir damping soruşturması, cep telefonları içinse bir korunma önlemi soruşturması başlatmış bulunuyoruz” dedi. Haberin devamı için tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu