Türk Telekom’dan ‘TT Kariyer’ uygulaması

Türk Telekom, Türkiye’nin ilk mobil kurumsal kariyer uygulaması ‘TT Kariyer’i hayata geçirdi. Kullanıcılar uygulama ile Türk Telekom’un iş ilanlarına mobil başvuru yapabilecek, iş başvuruları için ipuçları ve mülakat hazırlık önerileri gibi bilgilerden yararlanabilecekler. Ayrıca uygulama içerisinde yer alan “İlk Mülakatım” işe alım simülasyonu ile mülakata girecek gençler için ‘Kişilik Envanteri’ ve ‘Yetkinlik Bazlı Mülakat’lar da gerçekleştirilebilecek.

‘İlk Mülakatım’ sadece ‘TT Kariyer’de
Türkiye’de bir ilk olan ‘ilk mülakatım’ simülasyonu, adayların görüşme esnasında niteliklerini ve potansiyellerini en üst seviyede sergileyebilmeleri için bu süreci deneyimlemelerini sağlıyor. ‘İlk Mülakatım’ işe alım simülasyonu ile iş mülakatına gireceklere ‘Kişilik Envanteri’ ve ‘Yetkinlik Bazlı Mülakat’ uygulanıyor, ayrıca ‘Kişilik Testi Geribildirimi’, ‘Mülakat Geri Bildirimi’, ‘Meslek Seçimi’ ve ‘Kariyer Önerileri’ gibi konularda yönlendirmeler de yapılıyor. Simülasyona katılmak için uygulamada yer alan başvuru formunun eksiksiz doldurulması yeterli.
Uygulama gençlere deneyim kazandırıyor
Uygulamayı akıllı telefonlarına indiren herkesin kullanabileceği ‘TT Kariyer’in simülasyon kısmı daha çok gençleri hedefliyor. ‘TT Kariyer ’ uygulaması yeni mezun lisans öğrencileri, yeni mezun olacak son sınıf lisans öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri dahil olmak üzere, iş hayatına yeni adım atacak gençler için önemli bir deneyim sağlıyor. ‘TT Kariyer’ ile adaylar, mülakat esnasında niteliklerine göre potansiyellerini en verimli şekilde kullanabilecekleri pozisyonlar için, kendilerini daha iyi bir şekilde ifade etme imkanı bulabilecekler. Doğru adayın doğru pozisyonda çalışmasını amaçlayan uygulama sayesinde adaylar, işe alım alanındaki süreçlerin nasıl işlediğini, meslek seçimindeki önemli noktaları, analiz ve eleştiri süreçlerini, mülakat deneyimini ve geri bildirim raporlarını tecrübe ederek işin uzmanlarından bilgi edinebilecekler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu