Haberler

VMware eşitlik ve sürdürülebilirlik hedefinde ilerliyor

VMware daha eşitlikçi, sürdürülebilir ve dayanıklı bir dünya hedefinde ilerliyor ve 30 çevresel, sosyal ve yönetim hedefini entegre ediyor.

VMware, Inc., küresel topluluğun karşı karşıya olduğu kritik güçlükleri giderecek 10 yıllık hedeflerinden oluşan 2030 Gündemi’ni açıkladı. Şirket, 2030’a kadar (30×30) gerçekleştireceği 30 ölçülebilir hedef oluşturdu. Bu hedefler, teknoloji ve kurumsal operasyonlarıyla ilgili 3 alan olan Güven, Eşitlik ve Sürdürülebilirlik başlıklarına odaklanıyor. Şirketin 2030 Gündemi, VMware’ın daha iyi gelecek için yenilik yapmaya verdiği önemi daha da ileriye taşıyor.
 
VMware, Inc. CEO’su Pat Gelsinger, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu yıl yaşanan olaylar, küresel ve toplumsal zorluklara karşı daha acil bir şekilde harekete geçmeyi gerektirdi. Bu nedenle işimizin temelini oluşturan ve önemli etkiler yaratacak büyük hedefler belirledik. Dijital dünya, birçok alanda daha iyi bir dünya kurmanın yolunu açıyor. Dayanıklı küresel sağlık sistemi yaratmanın yanında dijital uçurumu kapatmamıza ve gezegendeki karbonu azaltmamıza yardımcı oluyor. VMware olarak tüm paydaşlara fayda sağlayan dijital etik kurallarını temel alan teknolojiler geliştirmeye önem veriyoruz. İyiliğin gücünü yeniden tanımlamak için ekosistemimizle birlikte çalışacağız.”
 
Teknoloji liderliği ve kapsamlı küresel erişimi sayesinde VMware Güven, Eşitlik ve Sürdürülebilirlik alanlarında somut ve ölçülebilir etki yaratmaya odaklanıyor.

 • GÜVEN: VMware, tüm paydaşlarının dijital dünyayı tehdit eden siber saldırılara karşı başarılı bir şekilde korunduğu bir gelecek öngörüyor. İnovasyona dijital etik kurallar ve yöneticilik üzerinden yaklaşmanın yanında dahili güvenliğe, tasarım aşamasında gizliliğe ve şeffaf kurumsal süreçlere odaklanan VMware, insanlar, müşteriler, iş ortakları, paydaşlar ve topluluklar arasında güveni inşa edecek ve koruyacak.
 • EŞİTLİK: VMware, teknolojinin herkes için eşitlikçi, erişilebilir ve kapsayıcı bir dijital gelecek inşa etmede kritik rol oynayacağına inanıyor. Şirket, dijital çalışma alanı teknolojilerine yönelik çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık taahhütleriyle geleceğin çalışma alanlarını yeniden tasarlıyor. VMware, çalışanların farklı noktalardan işlerini yapmasını sağlayarak onları şirket içindeki eşit fırsatla, kapsayıcı liderlikle ve artırılmış esneklikle güçlendiriyor. Akademik kuruluşlarla ve kar amacı gütmeyen iş ortaklarıyla işbirliği sayesinde VMware dijital beceriler arasındaki açığın kapanmasına yardımcı oluyor ve dijital dönüşüme herkesin erişebilmesini sağlıyor.
 • SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK: Sürdürülebilirlik, VMware’ın değerlerinin ve gelecekteki başarılarının merkezinde yer alıyor. Küresel bir tüzel kişi olarak VMware müşteri ekosistemindeki, değer zincirindeki ve kendi operasyonlarındaki dijital altyapının oluşturduğu karbonu azaltmak için gerekli inovasyonları yapacak fırsata ve sorumluluğa sahip. Operasyonlarında net sıfır emisyonu sağlamaya ve çözümlerimizde Dahili Sürdürülebilirliği artırmaya yönelik çalışmaları sayesinde, VMware yeni nesil sürdürülebilir dijital altyapıya yön verecek.

VMware Çevresel, Sosyal ve Yönetimsel (ESG) Başkan Yardımcısı Nicola Acutt da “2030 Gündemi’miz, 30×30 hedeflerimiz tüm kurumsal liderlerimiz tarafından benimsendiği ve yazılım geliştirme ve çözümlerimizi pazara sunmadan dahil etme kültürü oluşturma şeklimize kadar her yerde uyguladığımız için dönüştürücü bir yapıya sahip. Bu sayede asıl amacımızı daha sürdürülebilir, eşit ve dayanıklı bir dünya yaratma sürecinin bir parçası olma hedefimizle paralel hale getirebiliyoruz. Bu bağlılığımızı da kurumsal liderlerimizle birlikte çalışabilmek için ESG Ofisi kurarak ve süreçlerimizi yönetmelerine yardımcı olarak gösteriyoruz.” dedi.

VMware’ın 2030 Gündemi’nde yer alan hedeflerden bazıları aşağıda yer alıyor:

 • Güvenliği dijital altyapının dahili bir parçası haline getirerek dünyayı siber saldırılardan korumak.
 • 2030’a kadar operasyonları sıfır karbon hale getirmek için genel bulut iş ortaklarıyla birlikte çalışmak.
 • Müşterilerimizin dijital operasyonlarındaki iş yüklerinin karbon verimliliğini büyük ölçüde artırmak.
 • Yeni nesil sürdürülebilir dijital altyapıya güç veren geliştirici araştırmalara yatırım yapmak.
 • VMware IT Academy ve diğer inisiyatifler üzerinden 15 milyondan fazla bireyin teknik ve sağlam dijital beceriler edinmesini sağlamak.
 • Her bir erkek için bir kadını göreve getirerek şirket yöneticilerinin yüzde 50’sinin kadın ya da yeterince temsil edilmeyen topluluklardan olmasını sağlamak.
 • 2018’deki rakamları temel alarak 2030’a kadar operasyonlarda ve tedarik zincirinde net sıfır karbon emisyonu sağlamak ve tüm emisyonu yüzde 50’ye indirmek.
 • 2024’e kadar oluşturulacak bilime dayalı hedefler üzerinden emisyonlarını azaltacak yatırımlar yaparak sağlayıcıların yüzde 75’iyle etkileşimde olmak.
 • Şirketin kullandığı enerjinin yüzde 100’ünün yenilenebilir enerji kaynaklarından elde etmek.

VMware’ın 2030 Gündemi, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda yaptığı küresel çağrıdan yola çıkılarak oluşturuldu. Şirketin 2030 Gündemi, teknoloji vizyonuyla ve VMware’ın 2015 beş yıllık Küresel Etki Vizyonu‘yla da entegre hale getirildi.

Konu hakkında daha fazla bilgi, VMware’ın 2030 Gündemi web sitesinde yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish