VMware yeni çözümlerini kullanıma sundu

VMware,  VMware vSphere, VMware vSAN (eski haliyle VMware Virtual SAN), VMware vRealize Log Insight ve VMware vRealize Operations çözümlerinin yeni sürümlerini kullanıma sunduğunu duyurdu.

Çözümler, BT operasyon ekiplerinin geleneksel ve modern uygulamalarını daha verimli çalıştırmalarına, yönetmelerine ve güvence altına almalarına yardımcı olacak.

Yeni sürümler, müşterilerin bulut ortamları ve cihazlardaki uygulamalarını ortak bir işletim ortamında çalıştırma, yönetme, bağlama ve güvence altına alma imkânı sunan VMware Cross-Cloud Architecture™’ı da daha ileri bir noktaya taşıyor. Dünyanın en eksiksiz hibrit bulut mimarisi olan Cross-Cloud Architecture, tesis içi ve dışında çalışan tüm uygulamalar için temel bulut platform, donanım platform ya da sistem arakatmanı fark etmeksizin tutarlı kurulum modelleri, güvenlik politikaları, görünürlük ve yönetişim sunuyor. VMware’in Cross-Cloud Architecture’ı, müşterilere çoklu bulut çapında yenilik yapma serbestliğini sunarak öncü özel ve hibrit bulut becerilerini bir adım ileriye taşıyor. Cross-Cloud Architecture, VMware Cloud Foundation™, VMware vRealize Suite ve yeni bir Cross-Cloud Services grubu üzerinden sunuluyor.

Yeni sürümlerin sunduğu yenilikler şöyle:

* VMware vSphere 6.5 – VMware vSphere 6.5, daha basit müşteri deneyimi, kasamlı dahili güvenlik ve konteynerlenmiş uygulamalar da dahil olmak üzere tüm uygulama tiplerini destekleyen evrensel bir ygulama platformu sunan yeni özellikler ve çok sayıda geliştirme ile donatılmış bulunuyor.
* VMware vSAN 6.5 – VMware vSAN 6.5, konteynerler ve fiziksel iş yüklerine destek ekliyor, iSCSI desteği sunuyor, çift nodlu Remote Office/Branch Office (ROBO) konfigürasyonlarından donanım maliyetlerini ortadan kaldırıyor ve vSAN Standart Edition’a all-flash donanım desteği sunuyor. Bu yönüyle toplam sahip olma maliyeti tasarrufunu artırıyor.
* VMware vRealize – VMware, altyapı ve uygulama sağlama hızını artırmak için konteyner yönetim becerilerini sunarak ve Microsoft Azure için özel uç nokta desteği sunarak kapsamlı, entegre vRealize bulut yönetim platformunun işlevselliğini artırdı.
* VMware Cloud Services –VMware yeni vCloud Air felaket kurtarma çözümünün beta versiyonunu ve vCloud Air üzerinde VMware Cloud Foundation’ın beta versiyonunu kullanıma sundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu