Western Digital, NAS çözümlerini tanıttı

Western Digital’a bağlı WD, ağ bağlantılı depolama (NAS) çözümlerini tüketen üreticilerin, yaratıcı profesyonellerin ve küçük işletmelerin içerik depolaması, yönetimi, koruması ve akışı ile ilgili artan ihtiyaçları için yeni dört ürün tanıttı.
My Cloud Expert Serisi dahilinde tanıtılan ürünler içinde tanıtılan My Cloud EX2100 (iki-yuvalı) ve My Cloud EX4100 (dört-yuvalı) ürünler, yüksek performans gerektiren veri saklamaya yönelik NAS sistemleri olarak sunuluyor. Çift çekirdekli Marvell ARMADA  işlemci ile güçlendirilmiş Expert serisinin bu yeni iki üyesi; simultane, yüksek-performanslı HD medya akışı için 24 TB depolama kapasitesine kadar, kendi sınıfındaki en yüksek okuma/yazma hızına sahip.
Yeni My Cloud Business serisi dahilinde sunulan My Cloud DL2100 (iki-yuvalı) ve My Cloud DL4100 (dört-yuvalı) ürünler ise küçük işletmelere yönelik güvenilirlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sunmak için tasarlanmış NAS sistemler. Intel Atom çift-çekirdek işlemciye sahip ürünler 24 TB  depolama kapasitesine sahip, My Cloud Business Serisi tanınmış Linux-tabanlı WD My Cloud işletim yazılımı (OS) üzerinde çalışıyor.
WD İçerik Çözümleri Kurumsal ve Dünya Çapındaki Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jim Welsh, “Tek-yuvalı kişisel bulut kategorisinde ödüllü My Cloud platformumuzun yanı sıra NAS sabit sürücü (HDD) kategorisinde WD Red ile sektör lideri olarak WD, kullanıcıların NAS sistemlerinde daha fazla güç ve daha fazla seçenek talep ettiğini anlıyor.” dedi. “Müşterilerin WD’den beklediği performansı, kullanım kolaylığını, güvenilirliği ve My Cloud OS’yi sunan yeni My Cloud Expert Serisi ve My Cloud Business Serisi NAS ürünleri ile ilgili heyecan duyuyoruz.”

My Cloud Expert Serisi

RAW dosyalarından ve 4K video görüntülerinden dolayı sürekli artan dosya büyüklükleri ile  fotoğrafçılar, kameramanlar, grafikerler ve diğer yaratıcı profesyonellere yönelik yeni My Cloud Expert Serisi ürünleri, yüksek-performans medya-akışı için en son ve en hızlı çift-çekirdek Marvell ARMADA 385 ve 388 işlemcileri barındırıyor ve dosyaları güvenli, sağlam ve her yerden erişilebilir kılmak için  24TB’a kadar depolama sağlıyor. Güçlü veri yönetimi ve güvenlik özellikleri müşterilerin en önemli filmlerini, fotoğraflarını, müziklerini ve dijital dosyalarını yönetebilmesi, paylaşabilmesi ve koruyabilmesi için tercih ettikleri yöntemi seçmesine olanak sağlıyor.
İçindeki WD Red sürücüler RAID 0, 1, 5, 10, JBOD ve yayılma modları dahil olmak üzere çoklu RAID seçenekleri (modele bağlı olarak) kullanılarak konfigüre edilebiliyor. Kullanıcılar My Cloud Expert Serisi’ni, PC kullanıcıları için WD SmartWare Pro yazılımı, Mac kullanıcıları için ise Apple Time Machine yedekleme ile tüm bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlarını merkezileştirmek ve yedeklemek için kullanabilirler.
My Cloud Expert Serisi ürünleri, aynı zamanda, filmlerin ve müziklerin sorunsuz bir şekilde oyun konsolları, akıllı TV’ler ve WD TV Live  medya oynatıcıları gibi herhangi bir DLNA /UPnP sertifikalı multimedya cihazına akışını sağlayarak bir dijital eğlence merkezi gibi hizmet verebilir. Twonky, DLNA-sertifikalı medya sunucusu ve iTunes sunucusu büyük film ve müzik kitaplığının akışını mümkün kılıyor.
Ek olarak, entegre dosya sunucusu, FTP sunucusu, yedekleme sunucusu ve P2P indirme sunucusu gelişmiş veri sunma seçenekleri sağlar. Kullanıcılar aynı zamanda My Cloud gösterge panelini kullanarak My Cloud Expert Serisi NAS’larını özelleştirebilir, sistem sağlığını takip edebilir, kullanıcıları ve enerji tasarruf özelliklerini yönetebilir. Bunun yanı sıra, aMule, Icecasr, Transmission, DVBlink, SqueezeCenter ve benzeri birçok üçüncü parti uygulama da kullanabilir.

My Cloud Business Serisi

NAS 2Yeni My Cloud Business Serisi çözümleri küçük işletmelerin iş yerlerindeki verileri merkezileştirmelerini ve korumalarını sağlıyor. Bununla beraber çalışanların kritik verilerine güvenli erişim sunmayı amaçlıyor. Yeni Intel Atom çift çekirdek işlemci ile güçlendirilmiş, 2 GB’a kadar RAM ve 24TB’a kadar veri depolama kapasitesi ile küçük işletmelerin profesyonel ihtiyaçlarını karşılayacak perfromans ve ölçeklenebilirliğe sahip.
Küçük işletmeler için verilerin güvenli erişimi, korunması ve yedeklenmesi kritik önem taşır. AES 256-bit birim şifreleme ve çoklu RAID seçenekleri (RAID 0, 1, 5, 10, JBOD ve yayılma modları) sunan My Cloud Business Serisi küçük işletmelere verilerini güvende tutması ve koruması için çoklu seçimler sunuyor.  Kullanıcılar My Cloud Business Serisi’ni, PC kullanıcıları için WD SmartWare Pro yazılımı, Mac kullanıcıları için ise Apple Time Machine desteği ile tüm bilgisayarlarını yedeklemek için kullanabilirler. My Cloud Business Serisi ürünleri – farklı bir lokasyondaki bir başka My Cloud cihazına ya da Amazon S3 ve ElephantDrive gibi bulut servislerine – kendi kendine yedekleme yapabiliyor. Kullanıcılar tek-dokunuşlu USB 3.0 kopyalama düğmesi sayesinde otomatik olarak harici bir USB depolama cihazındaki veriyi NAS’a kopyalayabilir.
My Cloud Business Serisi ürünleri iSCSI hedef ve başlatıcı, replikasyon ve dosya senkronizasyonu, entegre FTP, WebDAV sunucusu, SSH Shell, ve Microsoft Active Directory Support gibi birçok iş-odaklı özelliğe de sahip. Ayrıca, kesinti korumalı çift güç tedarik portu, çift Gigabit Eternet ve UPS desteği gibi kurumsal sınıf ek özellikler de sunar. My Cloud Business Serisi 6 GB’a kadar yükseltilebilen hafızası ve çift NIC ve USB sayesinde ölçeklenebilir depolama da sunuyor
My Cloud Business Serisi ürünlerinin çeşitli kapasite seçenekleri bulunuyor. My Cloud DL2100 (iki-yuvalı) sürücüsüz olarak ya da 4 TB, 8 TB veya 12 TB kapasitelerde mevcut. My Cloud DL4100 (dört-yuvalı) ise sürücüsüz olarak ya da 8 TB, 16 TB veya 24 TB kapasitelerde mevcut. Easy-Slide-Drive teknolojisi ile, My Cloud Business Serisi kullanıcıları tornavida, malzeme kutusu ya da tepsiler olmaksızın saniyeler içinde ve kolaylıkla hot-swap sürücüleri yerleştirebilir.

İlgili Makaleler

Her Yerden Erişim

Ödüllü My Cloud mobil uygulaması tüm My Cloud ürün ailesine her yerden erişim sağlar. My Cloud mobil uygulaması ile kullanıcılar kolaylıkla fotoğraflarını görüntüleyebilir, videolarını indirip, paylaşabilir, kaydedebilir, ayrıca iOS ve Android cihazlarındaki dosyaları her yerden yönetebilirler. Mobil uygulama sayesinde dosya paylaşımı ve işbirliği kolaylaşır, kullanıcılar kolaylıkla dosyaları e-posta ile gönderebilir, dosyalarını bir bağlantı olarak paylaşabilir ve üçüncü parti uygulamalarla dosyalarını açıp, çıktı alabilir. WD My Cloud mobil uygulaması belli başlı bulut servislerini entegre ederek kullancıların Dropbox, OneDrive ve Google Drive gibi kamusal bulut hesaplarından  kolayca dosya transfer etmelerini de mümkün kılar.
My Cloud Expert ve My Cloud Business serilerine ait ürünler mağazalar, online mağazalar ve distribütörler gibi WD anlaşmalı noktalarda, yetkili satış noktalarında ve wdstore.com da bulunabilir. My Cloud Business Serisi şuan için wdstore.com da,  My Cloud Expert ve My Cloud Business Serisi ise Mart ayında anlaşmalı noktalarda satışa sunulacak.
My Cloud Expert ve Business Serisine ait sürücülü ürünler 3 yıl, sürücüsüz ürünler ise 2 yıl garanti kapsamında.

Fiyatlar

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu