AOC’nin dev ekranı: Q2963Pm

AOC’nin geniş monitörü ile iş ve eğlence deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

AOC farklı monitör modelleriyle kullanıcılara farklı seçenekler sunmaya devam ediyor. Günlük kullanımın yanı sıra eğlence odaklı anlayışı benimseyen monitör modellerine de yer veren AOC’nin Q2963Pm verimliliğinizi ve tecrübelerinizi fazlasıyla geliştirmeye yönelik bir model. 29 inçlik dev ekranı, şık tasarımı ve yüksek çözünürlükteki görüntüsüyle farkını gösteren monitör, “süper geniş ekranda” çalışmak ve özellikle sinema ve oyun keyfi yaşamak isteyen kullanıcılara hitap eden yapıda olmasıyla dikkat çekiyor.
Sağlam bir stant üzerinde duran monitör öne ve arkaya doğru -5 ila +20 dereceleri arasında eğilebiliyor. Bu noktada monitörün bunun dışında başka bir ayarlanabilir bir seçeneği bulunmuyor. Fakat Q2963PM’nin kullanım alanını düşündüğümüzde Tilt özelliği ile yeterli olduğunu söyleyebiliriz. VESA (100 mm) standardı desteği sayesinde standıyla beraber duvara monte edilebilen monitör, bu kullanımıyla da avantaj sağlıyor.
AOC Q2963PM, yüksek çözünürlüklü ekrana sahip olması ve 21:9’luk görüntü formatı sunmasından ötürü myMulti-Play adıyla da anılıyor. Ayrıca ekranı bölmenize olanak tanıyan Screen+ yazılımı ile çalışma ortamı olarak kullanmak isteyenler için de büyük bir destek sunuyor.
29-inç büyüklüğünde, 2560 x 1080 piksel (60 Hz) çözünürlüğünde, W-LED arka aydınlatmalı IPS panele sahip olan Q2963Pm, 5 ms piksel tepki süresi, 250 cd / m2 parlaklık seviyesi, 1000:1 kontrast oranı, 50.000.000:1 dinamik kontrast oranı, 0.876 mm x 0.268 mm piksel aralığı, 16.7 milyon renk ve 178 dereceye varan dikey – 178 dereceye varan yatay görüş açısı sunuyor. Böylece yatay düzlemde farklı açılardan baktığınızda renklerin canlılığını kaybetmemesini sağlıyor. Diğer yandan tonlamaları ile başarılı olan monitör, yüksek dinamik kontrast oranı ve hızlı tepkime süresi ile eğlenceli bir seyir keyfi sunuyor. Ayrıca çalışırken 30 watt enerji harcayan monitörün kapalı durumdayken harcadığı enerji 0.5 watt seviyesinde.
Cihazın arka yüzeyinde yer verdiği bağlantılar arasında HDMI ve MHL bağlantısı bulunuyor. HDMI zaten olmazsa olmaz bağlantı birimi. Diğer yandan monitörün MHL bağlantı desteği sunması bir artı. Zira MHL bağlantısı yoluyla akıllı telefon ve tabletleri cihaza bağlayabiliyorsunuz. Bunun yanında bağlantıları arasında DisplayPort ve D-Sub arabirimlerine de yer verilen monitörde bir kulaklık ve ses girişi de bulunuyor. Ancak monitör üzerinde herhangi bir USB bağlantısı bulunmuyor.
Daha çok eğlence odaklı bir yapıda olan monitör tasarımıyla ve performansıyla dikkat çekiyor. Film ve oyun severlerin ve eşzamanlı olacak şekilde birden fazla işle uğraşanların ilgisini çekecek AOC q2963Pm’in Türkiye fiyatı belirsizliğini koruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu