Creative'den yeni taşınabilir kablosuz hoparlör

Creative’in taşınabilir kablosuz mikro hoparlörü Creative Woof, özellikle müzik severlerin ilgisini fazlasıyla çekebilecek bir cihaz.
Creative Woof, elinizin avucuna kadar sığacak mikro boyutta bir kablosuz hoparlör. Ağırlıklı olarak paslanmaz çelikten ve plastikten oluşan hoparlör malzeme kalitesiyle sağlam bir duruş gösteriyor. 255 gram ağırlık, 7.4 cm daire çevresi ve 6.5 cm yükseklik ölçülerine sahip cihaz kolayca taşınabilir yapıda.
Bluetooth 3.0 ve altı cihazlarla uyumlu olarak çalışan hoparlör yaklaşık 7 metrelik bir çekim mesafesine sahip. Woof, saniyeler içinde herhangi bir Bluetooth cihazına kolayca bağlanabiliyor. Bağlantı sırasında hoparlör, bir erkek sesi ile bağlantı durumunu bildiriyor. Hoparlörü eğer bir iOS cihazı ile kullanırsanız, ekranda cihazın pil seviyesini de gerçek zamanlı olarak görebileceğiniz de belirtelim.
6 saatlik pil ömrüne sahip cihaz micro USB ile şarj edilebiliyor. Cihaz gövdesinin hemen altında ses açma kısma, müzikler arası geçiş, oynat-durdur özelliklerinin olduğu bir tuş takımı yer alıyor. Micro USB ve Aux girişi bulunan cihazın üst kısmında Bluetooth ve gelen çağrıları açma-kapama işlevi sağlayan bir adet tuş bulunuyor. Cihazın alt kısmında, açma-kapama tuşlarının yanında konulduğu yüzeye sağlam bir tutuş özelliği sağlayan yumuşak bir plastik doku yer alıyor.
Woof, size küçük görünebilir ancak bu durum sizi yanıltmasın. Çünkü cihaz en yüksek ses seviyesine getirildiğinde orta büyüklükte bir odayı tabiri caizse sallayabilir. Üstelik ses kalitesinde de en küçük bir bozulma göstermiyor. Açıkçası bu frekans aralığında bir cihazdan fazla bir şey beklemememize rağmen, bas seviyesi ortalama bir dizüstü bilgisayar hoparlöründen daha iyi durumda. Bu küçük hoparlörün bu derece yüksek ve net sesler sunması da açıkçası şaşırtmıyor değil.
Ses çıkış gücünün oldukça yüksek ve ses kalitesinin de son derece başarılı olan hoparlör ile yüksek ve net müzikler dinlenilebildiği gibi hoparlöre entegre edilen mikrofonu ile cihaz sesli bir konferans düzeneğine dönüşebiliyor. Yaptığımız görüşmelerde hoparlörün sesi oldukça net ses kalitesi sunuyor ancak buna karşın mikrofonun ses toplama özelliğinin iyi olmadığını söylemeliyiz. Görüşme yaptığınız kişinin sesini duymak için cihaza bir metrelik bir yakınlıkta olmanız gerekiyor.
Creative Woof, gerçekten iyi performans sergileyen, boyutuna göre şaşırtan yüksek ses seviyesinin yanında sağlam ve iyi bir görünüme sahip bir Bluetooth hoparlör. Metal alaşım, kırmızı, gümüş ve mavi renk seçeneklerine sahip hoparlörün 99 TL’lik bir fiyat etiketi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu