Galaxy serisinin son yıldızı: Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)Samsung’un yeni tablet modeli Galaxy Note 10.1 2014 Edition, gelişmiş özellikleriyle üst seviye tablet deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılara hitap ediyor.


Android pazarının en güçlü tabletlerinden biri olan Galaxy Note 10.1 2014 Editon tasarım itibariyle Galaxy Note3’teki  gibi aynı görselliklerinin güncelleştirilmeleri kullanıldığını görüyoruz. Tabletin ön kısmında fiziksel tuşları bulunuyor. Bir çok Android tablettin ön kısmında bu tuşlar yer almazken, Note 10.1 2014 Edition bu tuşlarla geliyor. Tabletin arka kısmında ise deri hissi veren plastik bir malzeme kullanılmış ve bu sahte dikişlerle tamamlanmış.  Bu yapısı sayesinde tabletin tutuşu daha iyi hale getirmiş. Cihaz arka kısımda bulunan 8 MP değerindeki kamera ve altındaki yer alan flaş özelliği ile de dikkat çekiyor. 243.1×171.4×7.9 mm ölçülerindeki cihaz, 540 gram ağırlığıyla hem bir önceki modelinden, hem de piyasadaki birçok tabletten daha hafif olması bakımından da iyi not alıyor. Galaxy Note 10.1’in, Wi-Fi, Wi-Fi + 3G ve Wi-Fi + LTE olmak üzere üç farklı modeli bulunuyor. İncelediğimiz cihazın Wi-Fi + 3G olduğunu da belirtelim. Tabletin SM-P602 modeli 3G versiyonu olduğundan tabletin sağ yan kısmında bir sim kart girişi bulunuyor. Ayrıca microSD kart karişi, ses ayarları ve açma-kapama tuşu da tabletin kenar kısımlarında geliyor.  Net ve güzel sesler veren hoparlör cihazın sağ ve sol taraflarında konumlandırılmış.

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition, 4’ü 1.9 GHz, 4’ü 1.3GHz toplamda 8 çekirdekli Samsung Exynos işlemcisinden gücünü alıyor. GPU olarak da Mali T628 mevcut. 10.1 inç WQXGA Super Clear ekranının 2560×1600 çözünürlüğü sahip cihaz kitap okumak ve film izlemek için oldukça uygun ancak dışarıda daha iyi görüntü sağlamak için parlaklığı artırmanız gerekiyor. 3 GB RAM, 16 GB dahili hafıza ve 64GB’a kadar microSD kart desteği sunan tablette LED flashlı 8 MP arka kamera ve 2 MP ön kamera bulunuyor. Genelde tabletlerde kamera özellikleri düşük ve flaş ışığı tercih edilmez ancak Samsung her iki kameranın da 1080p çekimler yapabilen özelliği ile kullanıcılara kaliteli bir ürün sunmak için adım atmış.  Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemiyle gelen cihazın 8220 mAh değerindeki bataryası normal kullanımlarda iki günlük bir süre sağlarken, yoğun kullanımda dahi bir güne yetecek bir güç sunuyor.  Cihaz, işletim sistemiyle iç içe geçmiş diyebileceğimiz S Pen kalemle geliyor. Galaxy Note 10.1 İş Notu, Karalama Defteri, Ekran Yazısı, Kalem Penceresi ve S Finder gibi Galaxy Note 3’ün güncellenmiş S Pen özellikleri bulunduruyor. S Pen ile hızlıca notlar alabiliyor, menüler arası gezebiliyor, kısayollar üzerinden işlem yapabiliyorsunuz.  Note 3’te olduğu gibi, S Pen’i yuvasından çıkardığınızda otomatik olarak hızlı seçenek menüsü açılıyor ve seçimleri buradan yapabiliyorsunuz. S Pen’in kullanımı ve hassasiyet özelliği de son derece iyi.

Galaxy Note 10.1, tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı, Wi-Fi modeli için 1.499 TL, 3G+Wi-Fi modeli için 1.699 TL olmak üzere tüketiciye sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu