Türkiye’nin en deneyimli fintech ekibine sahip Lidio’nun Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı (CCO) görevini Sedat Dönmezer üstlendi

Sedat Dönmezer, Lidio markasının Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CCO) olarak atandı. 

Microsoft, Adobe, Oracle gibi çok uluslu şirketlerde satış organizasyonlarını yöneten Sedat Dönmezer, Lidio markasının Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CCO) olarak atandı. 

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra University of California Berkeley’de Pazarlama Diploma programını tamamlayan Sedat Dönmezer iş hayatına reklamcılık ile başladı. Saatchi&Saatchi, Young&Rubicam ve TBWA gibi küresel network ajanslarında görev alan Dönmezer, çok uluslu ve yerel stratejik reklam veren markaların çeşitli kampanyalarını yönetti. Kariyerine dijital pazarlama teknolojileri alanında devam etme kararı aldıktan sonra sırasıyla Microsoft’ta online reklam ve projeler satış yöneticiliği, Adobe’de Akdeniz Ülkeleri ve Türkiye dijital pazarlama çözümlerinden sorumlu bölge satış müdürlüğü, Reklamstore’da programatik reklam satış direktörlüğü, Oracle’da kurumsal müşteri deneyimi yazılım çözümleri satış liderliği, Reisswolf Türkiye’de satış ve pazarlama direktörlüğü görevlerini üstlendi. Microsoft’ta çalıştığı süre içerisinde üstün satış performansından ötürü “Global Cliq Award” ödülüne sahip oldu. Kariyeri boyunca çalıştığı Arçelik, Coca-Cola, Fiat, Philips, P&G, Sahibinden.com, Türkiye İş Bankası, Unilever, Vodafone, Yıldız Holding gibi kurumsal firmaların reklam kampanyalarını yönetti, pazarlama ve reklam teknolojileri, müşteri deneyimi uygulamaları kategorilerinde başarı öyküleri yarattı. İngiltere merkezli üretken yapay zeka tabanlı sözleşme yönetim platformu ContractpodAI’in Türkiye temsilciğini aldı.

Academy for Mindful Teaching sertifikası ile “Çocuklar için Farkındalık” eğitimleri vermeyi sürdüren iki çocuk babası Dönmezer’in, basılmasını planladığı çocuk kitabı öyküleri, foto-biyografik roman ve uzun metrajlı film senaryosu projeleri de bulunuyor. 

1 Mart 2024 tarihi itibarıyla Lidio ailesine katılan Sedat Dönmezer, kariyerini markanın Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CCO) olarak sürdürecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu