ABD siber güvenlik askerleri Japonya’da göreve başlıyor

Kolordu'nun geçen yıl açıkladığı Kurulum ve Lojistik planı, Denizcilik altyapısını siber saldırılar da dahil olmak üzere saldırılardan korumaya odaklanıyor.

Siber uzmanlığa sahip ABD Deniz Piyadeleri, Hint-Pasifik bölgesindeki ağları ve kritik altyapıyı güçlendirmek için Japonya’ya konuşlanıyor. Deniz Piyadeleri Kuvvetleri Siber Uzay Komutanlığı, yeni bir “siber rotasyonel kuvvet konsepti” ile Okinawa’daki III. Deniz Seferi Kuvvetlerine katılmaya hazırlanıyor.

Savunma Bakanlığı, kritik altyapıya yönelik siber saldırıların ABD’nin askeri yeteneklerini zayıflatabileceğin korkuyor. MARFORCYBER’in lideri Tümgeneral Ryan Heritage, yaptığı bir açıklamada, “Her düzeyde hızlı karar almayı desteklemek için dayanıklı, güvenilir ağları sürdürmek için gerekli beceri ve kaynaklara sahip olmak zorundayız.” diyerek Japonya’daki görevi bu amaca bağlıyor.

Kolordu’nun geçen yıl açıkladığı Kurulum ve Lojistik planı, Denizcilik altyapısını siber saldırılar da dahil olmak üzere saldırılardan korumaya odaklanıyor. Deniz Piyadeleri Pasifik Komutanı Korgeneral William Jurney, Rusya ve Çin’in kaosa neden olabilecek gelişmiş siber cephaneliklere sahip olması nedeniyle bağlantının gelecekteki savaşlar için çok önemli olduğuna inanıyor.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu