1C:Enterprise ERP Eğitimi İle Genç Yetenekler Geleceğe Hazır!

Dünya genelinde 60’tan fazla ülkede iş ortakları aracılığıyla esnek ERP ve iş dijitalleşme çözümleri sunan ERP platformu 1Ci, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen eğitim programıyla genç yetenekleri geleceğe hazırlıyor. İşletme, bilgisayar ve endüstri mühendisliği öğrencileri ile ERP teknolojilerinde kendisi geliştirmek isteyenler, 1 ay boyunca 1Ci Drive üzerinden eğitim aldılar ve ERP’de pratik beceriler kazanma fırsatı yakaladılar. 1Ci partnerleriyle mülakata giren başarılı öğrenciler, staj imkanı ve uzmanlık deneyimi için kapıları aralıyor.

Dünya çapında tanınmış bir yazılım ve geliştirme şirketi olan 1Ci, işletme, bilgisayar ve endüstri mühendisliği öğrencileri ile ERP teknolojilerinde kendisi geliştirmek isteyenler için hazırladığı bir aylık ücretsiz eğitim programıyla geleceğin teknoloji liderlerine kapılarını açtı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşen eğitim programı, yüz yüze ve çevrimiçi olarak düzenlendi. Program, katılımcılara temel ERP süreçlerini öğrenme fırsatı sunmanın yanı sıra, low-code platformu 1C:Enterprise’a dayalı olan ERP çözümü 1C:Drive çözümünü deneyimleme imkanı da tanıdı.

Eğitim programı 26 Temmuz’da başladı ve İstanbul Teknik Üniversitesi kampüsünde gerçekleşti. Bu aşamada katılımcılara ERP süreçlerinin temel prensipleri aktarıldı. Ardından, katılımcılar üç haftalık yoğun çevrimiçi eğitim sürecine geçerek, 1C:Drive üzerinde derinlemesine bir eğitim aldılar. Bu süre zarfında ürün oturumları, pratik görevler ve uygulama yeniden yapılandırma master sınıfları gibi çeşitli etkinliklerle katılımcılar, 1C:Drive’ın işlevselliğini deneyimleme şansı buldular.

Eğitim programı, 22 Ağustos’ta İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen “1Ci Case Challenge etkinliği” ile sona erdi. Eğitimin katılımcıları 4 takıma ayrıldı ve 2.5 saat içinde, low-code platformu 1C:Enterprise’a dayalı olan ERP çözümü 1C:Drive kullanarak iş süreçlerini otomatikleştiren bir iş vakasını çözdüler.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden gelen katılımcılar, bu eğitim programıyla 1C:Enterprise tabanlı çözümleri öğrenme fırsatı yakaladılar. Öğrenciler, eğitim süreci boyunca büyüyen işletmeler için otomasyon sağlayan bu öncü ürünün işlevselliğini deneyimleme imkanı buldular. Programın en başarılı katılımcıları, 1Ci topluluğunun bir parçası olma fırsatı yakalayarak Türkiye’deki 1Ci partner yazılım şirketleriyle iş birliği yapma veya 1Ci ile doğrudan partner olma şansı yakaladılar. Bu eğitim programının başarısı, 1Ci’nin geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmek için taahhüt ettiği kaliteyi ve uzmanlığı yansıtıyor.

1C Türkiye Ülke Müdürü Mert Onay, eğitim programını şu sözlerle değerlendirdi:

“Bu eğitim programının sonuçlarına baktığımızda, genç yeteneklerimizin öğrenme yolculuğunda kaydettikleri büyük başarıyı görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. 1Ci olarak, geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirme taahhüdümüzü her adımda daha da güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. Kısa süre içinde, sadece 2 ay gibi bir sürede verdiğimiz bu eğitim sonucunda öğrencilerimizin elde ettiği başarıları görmek ve bu başarının bir parçası olmak, doğru yolda ilerlediğimizi bir kez daha kanıtlıyor. Partnerlerimizle ve genç yeteneklerimizle bir araya geldiğimiz bu özel etkinlik, geleceğe dair umutlarımızı daha da pekiştirdi.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu