Sektörden haberler

Kyocera, Türkiye A3 Fotokopi Pazarının lideri oldu

IDC’nin verilerine göre, Kyocera Document Solutions Türkiye 2020 yılında A3 fotokopi makinelerinde Türkiye Pazar Lideri oldu.

Dünyanın ve Türkiye’nin öncü teknoloji markalarından Kyocera, Türkiye A3 fotokopi makineleri segmentinde 2020 yılında da liderliğini sürdürdü. Uzun ömürlü ve minimum kesinti süreli makineleriyle, bağımsız araştırma laboratuvarları tarafından “Güvenilir” ve “Çok tavsiye edilir” olarak ilan edilen Kyocera’nın; uzun yıllardır Pazar Lideri olmasında müşterilerine sunduğu bu güven ve hizmet kalitesi yatıyor.

Her 5 makineden biri Kyocera

Türkiye A3 fotokopi pazarının liderliğini senelerdir elinde bulunduran Kyocera, bu yıl da %19luk Pazar payıyla pazarın lideri oldu. Son kullanıcı ürünlerinden endüstriyel yazıcılara kadar geniş bir ürün portföyüne sahip Kyocera, tüm fotokopi ve yazıcı segmentlerinde de geçtiğimiz yıla nazaran büyüme payını artırdı.

Kyocera Document Solutions Türkiye İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Türkay Terzigil haber hakkındaki görüşlerini şu şekilde aktardı:

“A3 fotokopi makineleri (MFP), Kyocera olarak pazar liderliğimizi uzun yıllardır sürdürdüğümüz bir segment. Bunun yanı sıra, hedeflerimiz doğrultusunda bu yıl tüm segmentlerde pazar payımızı artırmayı başardık. Bu yıl genel olarak zorlu olsa da aynı zamanda bizim için yeni başarıların yaşandığı bir yıl oldu. Üretim sektörü için geçen yıl piyasaya sürdüğümüz ilk mürekkep püskürtmeli yazıcımız TASKalfa Pro 15000c’nin ilk satışını gerçekleştirdik.”

Önümüzdeki dönemde, Dünya genelinde yeni normal haline gelen hibrit çalışma ve oluşan hijyen farkındalığının devam edeceğini, buna uygun ürün taleplerinin, dijitalleşme ve güvenlik gereksinimlerinin de uzun vadeli ve sürdürülebilir bir büyüme trendi olacağını öngördüklerini belirten Terzigil, bu kapsamda iki gelişmeden bahsetti:

“Sektörün öncüsü olarak Yapay zeka (AI) teknolojisine ve gelişmiş siber güvenlik özelliklerine sahip yeni A3 renkli MFP’lerimiz TASKalfa 2554ci ve 3554ci’nin piyasaya sürülmesiyle akıllı yazıcı dönemini başlattık. Bununla birlikte, uzmanlık alanımız olan yazıcı ve MFP ürünlerimizin dışında hem “1 numaralı güvenilir çözüm ortağı olmak” hedefi doğrultusunda ilerleyerek hem de artan talepleri karşılamak amacıyla Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında hizmet vermeye başladığımızı duyurmaktan mutluluk duyarım. Şimdilik sadece mevcut müşterilerimize sunacağımız bu hizmeti, ilerleyen dönemlerde yaymak niyetindeyiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish