Sektörden haberler

Red Hat’den daha esnek ve özel bulut yerlisi bir yönetim!

Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.2'nin yeni versiyonu, şirketlerin bulut yerlisi iş yüklerini ve ortamlarını yönetme şekliyle daha iyi entegre oluyor ve daha fazla özelleştirme imkanı sunuyor.

2020’nin yazında tanıtılan Advanced Cluster Management for Kubernetes, kurumların çoklu Kubernetes kümelerini yönetmesini ve hibrit bulutta birden fazla kümeyi kullanan uygulamaların otomatik olarak hizmete alınmalarını sağlıyor. Sektörün öncü Kubernetes platformu Red Hat OpenShift, kurumların daha çevik bir hibrit bulut oluşturma süreçlerinin kritik bir bileşeni haline geliyor. Advanced Cluster Management for Kubernetes de Red Hat OpenShift kümelerini genişleterek ve ölçeğini artırarak bu kurumların hizmete alımlarından alabileceği en fazla faydaya sahip olmasını sağlıyor.

Bulut yerlisi ortamları mevcut ortamlara yaklaştırırken yönetim karmaşıklığını da azaltıyor

Advanced Cluster Management for Kubernetes, Red Hat OpenShift’in ve Advanced Cluster Management for Kubernetes’in çalışabildiği ortamlarda geleneksel altyapılarla birlikte gelen eksikleri gideriyor. Kurumlar mevcut BT kaynaklarını kullanırken, BT ortamının bileşenleri ne olursa olsun Red Hat OpenShift’in yönetilen kümelerde, şirket içinde, çıplak metal sunucularda ya da genel bulutta kullanılması gibi inovatif yönetim özelliklerinden de faydalanabiliyor.

Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.2’de; kurumsal Kubernetes’in avantajlarını kullanmaya devam ederken yönetim karmaşıklığını azaltmak isteyen kurumlar için Azure Red Hat OpenShift, Red Hat OpenShift Dedicated, şirket içindeki OpenShift’te yer alan Red Hat OpenShift kümeleri ve IBM System Z gibi yönetilen Kubernetes kümelerinin içe aktarılmasına sunulan destek artırılıyor. Böylece BT ekipleri, halihazırda alıştıkları teknolojiyi kullanma esnekliğine sahip olmanın yanında yeni nesil uygulamalar geliştirmeye ve uygulamaların ölçeğini artırmaya odaklanabiliyor.

Kurumsal veri ihtiyaçlarını karşılayan birçok kümeyi gözlemleme imkanı

Advanced Cluster Management for Kubernetes’in Kubernetes kümelerini yönetmek için merkezi bir kontrol noktası sağlama, envanter tutma, kümelerin sağlığını ve performansını görüntüleme özellikleri üzerine kurulması sayesinde kullanıcılar hassas verileri iyileştirilmiş bir şekilde görebilmek için onları organize edebiliyor ve geliştirebiliyor. Filo yönetiminde ise ekipler metrikleri merkezi olarak görebilmek için Grafana ekranlarını özelleştirebiliyor. Bu sayede birden fazla kümenin görev aldığı operasyonların karmaşıklığını azaltabiliyor.

Özel metriklerin içe aktarılmasıyla kullanıcılar her bir küme için daha fazla bilgiyle durum analizi yapabiliyor ve kullanıcıların daha önemli gördüğü uyarılar arasındaki ortak noktaları tespit edebiliyor. Böylece BT ekipleri bu önemli ölçümleri olabildiğince erişilebilir hale getirerek uygulamaların en iyi şekilde ve kendileri için önemli olan kapasitede çalışıp çalışmadığını daha kolay doğrulayabiliyor. Bu özelleştirme imkanları, açık hibrit bulutta ve şirketin tamamında birden çok kümenin uygun şekilde izlenebilmesi ve yönetilmesi için gereken gözlemleme imkanını sağlamaya yardımcı oluyor.

İlkelerle uyumlu kalırken uygulamaların kapladığı alanı ölçekli bir şekilde artırıyor

Open Policy Agent gibi açık kaynak projelerine sunulan destek sayesinde Advanced Cluster Management for Kubernetes kurumları kötü bir amaçla ya da yanlışlıkla yapılan yapılandırma değişikliklerine karşı koruyor. Red Hat, Open Policy Agent’ın kullanıma alınmasını sağlayan ve küme filolarındaki ilkelere sahip olan Open Policy Agent’ı da Advanced Management for Kubernetes’e dahil ediyor. Böylece şirketlerin Open Policy Agent’a halihazırda yapmış olabileceği yatırımdan faydalanmaya devam etmesini sağlıyor.

Red Hat OpenShift hizmete alımları için ilkelerden güç alan otomasyon ve uygulama yaşam döngüsü yönetimi sayesinde BT operasyon ekipleri sektörel veya düzenleyici standartla daha uyumlu olmasını sağlıyor. İhlallerin yaşanmaması için ilke uygulaması da iyileşiyor. Şirketler ortamları için güvenlik ilkelerini taramak ve uyumluluk sonuçlarını Advanced Cluster Management for Kubernetes’te çıkartmak için artık Compliance Operator for Red Hat OpenShift’i kullanabiliyor.

Ek olarak, müşteriler Advanced Cluster Management for Kubernetes’teki bilgiyi popüler bir GitOps projesi olan Argo CD‘ye göndererek uygulamalarını daha uyumlu ve güvenli bir küme filosuyla kullanıma alabiliyor. Argo CD böylece kümeler kullanıldığı ya da içe aktarıldığı anda içerik gönderebiliyor. Advanced Cluster Management for Kubernetes ilkeleri, daha sıkı bir CI/CD uyumu için her ölçekte uyumluluğun ve yapılandırmanın yönetilmesi ve yürütülmesi için Argo CD ile birlikte çalışıyor.

Advanced Cluster Management for Kubernetes 2.2, mevcut BT ortamlarının ve operasyonlarının merkezileştirilmiş ve otomatikleştirilmiş küme yönetiminin gücünden faydalanmasını sağlıyor. Aynı zamanda da uyumluluğu ve politika uygulamasını sürdürmek için yeni araçlar sağlıyor. Kubernetes hizmete alımları kullanıcının ihtiyacına göre ölçeklenebiliyor. Bu yüzden istenmeyen yayılmaların veya uyumlu olmayan dağıtımların önüne geçmek için bu karmaşık ortamları daha net bir şekilde yönetme ve gözlemleme imkanı gerekiyor. Advanced Cluster Management for Kubernetes, Red Hat OpenShift ile birlikte her ölçekte bulut yerlisi inovasyonun yönetilebilmesini sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
tr_TRTurkish