Temel BYOD hatalarından kaçınmak

Her işletme kendi teknoloji ve ilke korumasının doğru bir karışımına sahip olmak zorunda. Fakat çoğunluk temel BYOD güvenlik hatalarından nasıl kaçınılacağını çözdü, peki ya siz?

Modern cep telefonlarının getirdiği tüm karmaşa ve güçle birlikte insanlar bunları kalem gibi görüyor: Ofiste verdikleri sıradan bir tükenmez kalemi kullanabilir ya da beğendiğinizi evden getirebilirsiniz. Bu, yüksek teknolojinin yaygınlaşmasının bir sonucu. İnsanlar teknolojiyi yaygın olarak kullanıyorlar ve kendilerine ait zamanlarda kullandıklarını tercih edebilirler.
Kalemler, elbette kurumsal ağlara erişemez (henüz). Ancak cep telefonları ve tabletler güçlü bilgiişlem cihazlarını temsil ediyor; insanlar kişisel cihazlarını iş amaçlı kullanarak daha da fazlasını yerine getirebilir. Bu BYOD (kendi cihazını getir) fenomeninin yükselmesine neden oldu. Sadece beş yıl kadar önde Ocak 2008’de Aberdeen anketine katılan Amerikan firmalarının yalnızca yüzde 10’u çalışanlarına şahsi cihazlarını kullanma izni verdiklerini söyledi. Ocak 2012’de ise bu oran Amerikalı katılımcılar arasında yüzde 80’e fırladı. Aynı trend Amerika dışında da mevcut, her ne kadar diğer yerlerdeki az sayıda firma BYOD’a müsaade etse de, en büyük direnci Asya-Pasifik bölgesi gösteriyor.

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu