Android için önemli 13 IT aracı

Ağ Yoklayıcısı’ndan Basit Ağ Yönetim Protokolü tarayıcılarına  ve Güvenlik Protokol araçlarına kadar, IT profesyonellerinin çok işine yarayacak Android uygulamaları. 

Fing
Fing -Kablosuz ağ bulma ve tarama uygulaması. Civardaki kablosuz ağları ve ağınıza bağlı cihazlara ilişkin detaylı bilgileri görüntülemenizi sağlar. Öncelikle kablosuz ağa bağlanmanız gerekiyor. Ardından ağ hakkındaki tüm bilgiyi hızlı ve kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.
Fiyat: Ücretsiz
Uyumluluk : Android 2.1 ve üstü

IP calculator (IPv4 and IPv6)
IPv4 ve IPv6 adresleri, ağlar ve ağ maskesi ile ilgili hesaplamaları yapar. IP calculator (IPv4 and IPv6) en gelişmiş IP hesaplayıcısı değil belki ama oldukça kullanışlı. Daha geleneksel bir alt ağ hesaplayıcısı istiyorsanız, IP Network Calculator deneyin. İki uygulama da ücretsiz.
Fiyat: Ücretsiz
Uyumluluk: Android 1.6 ve üstü

IP Cam Viewer
IP Cam Viewer Basic Kamu kategorisinde en iyi yazılım ödülü almış güvenlik kamerası izleme programının Android uygulaması. Androidli cihazlar üzerinden statik ip kullanarak güvenlik kameralarınızı uzaktan görüntüleyebilir, network video kaydı, DVR, webcam videolarını kaydedebilirsiniz. Hareket algılama sistemi bütün kameralarda çalışıyor. Harekat algıladığında sesli olarak uyarıyor.  Altı kameradan fazla ve  daha büyük IP tabanlı web kameraları destekleme erişimi sağlamak için Pro IP Cam Viewer uygulaması için 3,90 $ ödemek zorundasınız.
Fiyat: Ücretsiz
Uyumluluk: Android 1.5 ve üstü

Network Mapper
Network Mapper netscan uygulamalarının en iyisi. Sebebi de; o kadar kullanışlı ki NAT (Network Adress Translation – Ağ Adres Çevrimi) sisteminde çalışan hangi ağ cihazlarının olduğunu Hızlı ve kolayca gösterebiliyor. Network Mapper ayrıca hileli cihazların bulunmasına ve sınırlandırmasını sağlayan NIC veritabanını ve güvenlik denetim taramaları için bir port tarayıcısı içeriyor.
Fiyat: 1.56 $
Uyumluluk: Android 1.5 ve üstü

Screaming NetTools

Screaming NetTools, Android için mevcut en iyi ağ araçları paketi. Bu herhangi bir IT Uzmanı veya teknoloji meraklıları için yararlı bir profesyonel düzeyde bir araçtır.  UI görüntülenmesinde tüm bilgiler için son derece işlevseldir.
Fiyat: 2.99 $
Uyumluluk: Android 1.5 ve üstü

 

Wifi Analyzer

Wi-Fi Analyzer ile kablosuz ağınızı analiz ederek en uygun ayarları kullanabilir ve böylece cihazınızdan mümkün olan en yüksek verimi alabilirsiniz. Wi-Fi Analyzer kablosuz ağ analizini kolaylıkla yapıp bulunduğunuz konum için en uygun ayarları kullanmanıza imkan sağlıyor.
Fiyat: Ücretsiz
Uyumluluk: Android 1.5 ve üstü

VoIP Bandwidth Calculator

IT profesyonelleri için bir uygulama daha. Uygulama ihtiyacınız olan çeşitli kodlayıcıları kullanarak  bant genişliği VOIP çağrılarının (Voice Over Internet Protocol), IP üzerinden ses verisi gönderilmesi)  miktarını hesaplıyor. Her paket için örnek boyutu ve eşzamanlı aramaların sayısını belirleyebilirsiniz.
Fiyat : Ücretsiz
Uyumluluk: Android 2.1 ve üstü

Google Authenticator

Google Authenticator, telefonunuzda 2 adımlı doğrulama kodları oluşturur. Fazladan bir güvenlik katmanı ekleyerek hesabınızın başkalarının eline geçmesini önlemek için 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirmeniz gerekiyor. 2 adımlı doğrulama ile, oturum açma sırasında hesap şifrenizin yanı sıra Google Authenticator uygulamasının oluşturduğu bir kodu da girmeniz gerekecek.
Fiyat : Ücretsiz
Uyumluluk: Android 2.1 ve üstü

SplashID Safe

Çok fazla şifreniz mi var ? SplashID Safe uygulaması ile kredi kartı numaralarınızı, her türlü şifreyi, kayıt kodlarını ve benzer bilgileri 256-bit şifreleme sistemi ile koruma altında tutabilirsiniz. Bulut desteğine kavuşan uygulama, ayrıca artık tek bir lisans ile iki farklı platforma da kullanılabiliyor ve geliştirilmiş simge seçici ile 300’den fazla simgeyi kişilere sunabiliyor.
Fiyat :  9.99
Uyumluluk: Android 1.5 ve üstü

Daylight Zone

Daylight Zone uygulaması, gün ve gece olarak  bölünmüş dünya haritasını gösterir. Bu uygulama ile Android tabletlerini bir masa saati yapabilirsiniz. Harita aynı zamanda bir canlı duvar kağıdı da olabiliyor.
Fiyat : Ücretsiz
Uyumluluk : Android 2.1 ve üstü

Electrodroid

ElectroDroid, kategorisinin adeta göz bebeği. Uygulama sayesinde direnç renk kodlarını hesaplayabilir, SMD direnç kodlarını çözebilir, Endüktör renk kodlarını çözebilir, Ohm değerlerini hesaplayabilir, Reaktans / Rezonans hesaplamaları yapabilir, direnç oranlarını bulabilir, Kondansatör şarj süresini hesaplayabilirsiniz. ElectroDroid ile ayrıca LED direnç hesaplamaları, Isı yayılımı, Pil ömrü hesaplama, Endiktör tasarım hesaplama Gerilim düşümü hesaplama, PCB iz genişliği hesaplama Basit Filtreler, NE555 hesaplama ve güç hesaplamalarıda yapabiliyorsunuz.
Fiyat : Ücretsiz
Uyumluluk: Cihaza göre değişir

DLNA Server
Android cihazınızı DLNA server a dönüştüren bir uygulama . İsterseniz telefondan istediğiniz dosyayı TV den izleyin. İsterseniz TV’nizden cihazı gezin. Cihazda oynatacak dosya olmasa bile internet servisleri ile TV’nizi İnternet TV’ye dönüştürüyor.
Fiyat : Ücretsiz
Uyumluluk: Android 2.1 ve üstü

ES File Explorer File Manager
Uygulama ile Android cihazınızdaki dosyalara erişebilir, düzenleyebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca cihazınızdaki uygulamaları düzenleyip, gereksiz uygulamaları kolayca sonlandırabileceğiniz ES File Explorer File Manager, depolama ve FTP istemcisi olarak da kullanılabiliyor. Dosya yöneticisi, uygulama yöneticisi, ZIP ve RAR formatlarında sıkıştırma/açma, Uzaktan dosyalarınıza erişip yönetebilme, Multimedya dosyalarını görüntüleme, FTP istemcisi olarak kullanabilme, Depolama istemcisi olarak kullanabilme işlevleri sunuyor.
Fiyat : Ücretsiz
Uyumluluk : Android 1.6 ve üstü 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu