Dünyanın en ince akıllı telefonu : Huawei Ascend P6

Çin merkezli teknoloji firması Huawei , akıllı telefon Ascend P6 modelini resmi olarak tanıttı.

Londra’da tanıtımı yapılan Ascend P6, tamamen metal kasasıyla premium sınıfı akıllı telefonlar arasına adını yazdırıyor.  Telefon gücünü dört çekirdekli 1.5GHz işlemciden alıyor. 4.7 inç boyutlu 1280 x 720 çözünürlüklü LCD ekrana sahip Ascend P6‘da 4 santimetreden makro çekimler yapabilen 8 MP’lik bir arka kamera bulunuyor. Görüntülü konuşma yapmayı tercih eden kullanıcılar içinse 5 MP’lik bir ön kamera mevcut. 2000 mAH değerinde bir bataryasıyla beraber en dikkat çekici özelliği 6.2 milimetrelik bir inceliğe sahip. Bu incelik de beraberinde 120 gramlık bir ağırlık getiriyor.  Bu özelliğiyle şu anda dünyanın en ince akıllı telefonu unvanını da elde etmiş bulunuyor

Telefonu eldivenle kullanılabilmek adına MagicTouch teknolojisini barındıran telefonda ayrıca bu boyuttaki diğer telefonlara oranla %30 daha fazla batarya süresi vadeden iyileştirmelere sahip. Android’in 4.2.2 sürümü ön yüklü olarak gelen Ascend P6 Emotion arayüzünü kullanıyor.

Huawei modeli geniş bir dağıtım kanalı ile satışa sunmayı planlıyor. Ay sonunda 600$ yaklaşık fiyatı ile Çin başta olmak üzere Avrupa dahil 19 ülkede satışa çıkacak olan model yıl sonunda ise 100 ülkeye daha gidecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu