Facebook mobil gazeteye dönüşüyor

İş modelini mobile odaklayan dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook, şimdi de mobil cihazlar için haber içeriği sunan bir hizmet geliştiriyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre, sosyal ağ devi Facebook, yaklaşık bir yıldır mobil bir haber okuma uygulaması üzerinde çalışıyor. Facebook çalışanlarının “Reader” adını verdiği uygulama, söylentilere göre Flipboard benzeri bir yapıyla gelecek.

Facebook tarafından henüz bir açıklama yapılmış olmasa da Reader’ın hala geliştirilme aşamasında olduğu biliniyor. Özellikle Zuckerberg’in konuyla oldukça ilgili olduğu söylentiler arasında.

Tablet kullanıcılarına farklı kaynaklardan sosyal bir haber okuma deneyimi veren Flipboard, 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Facebook’un Reader’ı ise mobil cihazlara uyarlanmış yeni bir görsel formatla kullanıcıların karşına çıkacak. Ve Facebook kullanıcılarından haber hakkında yaptıkları yorumları da yayınlayacak.

Reader’ın bağımsız bir mobil uygulama mı yoksa Facebook uygulamasının bir parçası mı olacağı da henüz netleşmiş değil. Uygulamanın ne zaman kullanıcıların beğenisine sunulacağı da bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu