Gmail’de kaybettiğiniz bir postayı nasıl bulursunuz ?

Gmail kutunuzdaki üç önemli postanızı kaybettiniz ve bulamıyorsunuz. Size bu konuda yardımcı olacağız. Öncelikle Gmail’inizde, bir postayı kalıcı şekilde silebileceğiniz üç yol şöyle;

1. Postayı ‘spam’ olarak işaretleyin, Daha sonra Spam Klasörünüzü boşaltın.

2. Postayı silin ve daha sonra ‘Çöp’e tekrar giderek postayı yeniden silin.

3. Postayı silin, daha sonra 30 gün bekleyin. Sonra Gmail onu otomatik olarak silecektir.

Başka bir ifadeyle, yanlışlıkla başka bir etiketi olan yere taşıdığınız postalarınızı kolayca yanlış yere koyabileceğiniz ihtimaller var. Eğer durum böyle olursa, onları bulmak çok zor olmamalı. (Gmail’de bir etiketin, diğer programlar içinde bir klasör gibi hareket ettiğini unutmayın, tabi siz her postaya ya da konuşmaya birden fazla etiket belirlememişseniz. (Detaylar için ‘Gmail etiketleri nasıl yönetilir’e bakabilirsiniz)

Kayıp bir postayı bulmak için, postanızda olabilecek bir kelime yada kelimeleri arayın. Tabii diğer postalarınızdaki kadar içermez umarız. Arama sonuçları tarihe göre sıralanır, bu yüzden doğru olanı bulmak zor olmamalı.

gmail-icerik

Eğer postayı bulamazsanız, bir de listenin en alt kısmına bakın. Eğer “Deleted messages match your search”  (Silinmiş mesajları aramanızla karşılaştırın) görürseniz.  ‘View them’ (Onları göster) linkine tıklayın.

Bu da işe yaramazsa, Spam bölümüne bakın.

Yukarıda tarifini yaptığımız üç yoldan biriyle postalarınızı temelli silmeniz mümkün.

Bu tür rastlantılar büyük ihtimalle olmayabilir, fakat kesinlikle olabilecek şeyler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu