Google’dan üçlü hamle: Android oyun konsolu, yeni Nexus ve akıllı saat

Google, Android tabanlı bir oyun konsolu, akıllı saat ve Nexus Q’nun yeni bir sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre arama devi Google, Android tabanlı bir oyun konsolu, akıllı saat ve Nexus Q’nun yeni bir sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Söylentilere göre Google, tüm bu hamleleri Apple’ın geliştirdiği cihazlara karşı savaşmak için gerçekleştiriyor.

Google’ın, kendi bünyesinde geliştirdiği tüm bu cihazlar aracılığıyla Android işletim sistemi çevresinde güçlü bir oyun ekosistemi kurmaya çalıştığı iddia ediliyor. IDC’nin son yayımladığı rapora göre, Android akıllı telefonlarda yüzde 75’lik, tabletlerde ise yüzde 56.5’lik bir paya sahip.

Google’ın yaratacağı oyun konsoluyla, Ouya ve Shield’ın da dahil olduğu mevcut Android oyun endüstrisini sarsacağı muhakkak. Akıllı saate gelince, Apple’ın hazırlıklarını sürdürdüğü bu kategoride Android akıllı saat de bir ihtiyaç olabilir pekala. Hakkında henüz bir bilginin olmadığı saatin Google’ın kendi bünyesinde geliştirildiği belirtiliyor.

Nexus Q’ya gelince, 2012’de Google’ın geliştiriciler konferansında sunulan telefonun yeni sürümü 300 dolardan piyasaya sunulacak. 16GB hafızayla gelecek olan telefon, sosyal bir medya player olarak konumlanacak.

Google’ın bu cihazlardan en az birini sonbaharda sunmayı planladığı da verilen bilgiler arasında. Android’i daha düşük ücretli telefonlarda yaygınlaştırmayı çabalayan arama devi, tüm bu hamlelerle Android’in çevrelediği pazarda elini daha da güçlendirme çabasında.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu